RAUDĖNAI
informacijos
Kolektyvo vadovės ROMA KYBARTIENĖ ir JOVITA LUBIENĖ
„Gerviki“ Pasaulio lietuvių dainų šventės (1998 m.), Pasaulio lietuvių dainų šventės „Mes“ (2003 m.), Lietuvos dainų šventės „Būties ratu“ (2007 m.), Lietuvos moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva“ (2012 m) dalyvis, regioninės dainų ir šokių šventės „Čia mūsų namai“ (Kuršėnai) (2014 m.), Lietuvos dainų šventės “Čia mano namai” folkloro dienoje “Laimužės lemta” (Vilnius), (2014 m.) dalyvis. Respublikinio vaikų ir moksleivių – Lietuvos liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ ( Telšiuose), ( Kaune), ( 2015 m.) kolektyvo narė Karolina Lubytė tapo laureate, Kuršėnų miesto šventės „ Puodžių sostinės 435 įkūrimo metinių paminėjimo- koncerto (2016 m. ), Lietuvos moksleivių dainų šventės „Tu mums viena“ (2016 m.) dalyvis, (2017 m.) kolektyvas koncertavo XV tarptautiniame vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „Nafarul Alb“ Kahulio miesto Moldovoje,(2018)m. Šiaulių regiono dainų ir šokio šventės „Vardan tos…“ Kuršėnuose ir Lietuvos šimtmečio dainų šventės „VARDAN TOS…“ dalyvis.
Tai vienas pirmųjų etnografinių ansamblių Šiaulių rajone. Ansambliui jau 47 metai (kolektyvo įkūrimo data skirtingai nurodoma įvairiuose šaltiniuose – tiksliausia 1972 m.). Kolektyvo įkūrėjai – Danutė ir Vladas Lankaičiai. Visais laikais kolektyvas stengėsi dainuoti savo krašto dainas, šokti savo krašto ratelius ir šokius, pasakoti savo krašto pasakojimus gimtąja tarme. Iš Raudėnų išvykus ilgametei vadovei Danutei Lankaitienei, ansamblio gyvavimas nenutrūko. Daugiau ar mažiau raudėniškiai dainuoja, koncertuoja iki pat šių dienų. Kolektyvo vadovai keitė vieni kitus: Birutė Jarošienė, Birutė Lazdauskytė, Arūnas Pranskaitis. Jau 15 metų ansambliui vadovauja meno vadovė, mokytoja Jovita Lubienė. Kartu su ja kolektyvą papildė kasmet besikeičiantis, bet gausus būrys vaikų ir jaunimo. Folkloro ansamblis – nuolatinis rajono, apskrities renginių, Pasaulio lietuvių Dainų švenčių dalyvis. Su koncertinėmis programomis aplankyta daug Lietuvos miestų ir miestelių. Svarbiausios organizuojamos kalendorinės šventės: Jurginės, Sekminės, Devintinės, Paukščių sugrįžimo dienos, Vėlinės, Šviesos diena ir kt.
Kolektyvas yra rengęs ir įgyvendinęs projektus – „Paukščių sugrįžimo dienos. Gandrinės” (sukurtas video įrašas), „Jurginės”, „Senųjų amatų dienos”, „Naujai raktai senolių skryniai”, „Šv. Baltramiejaus atlaidai“, „Senieji Amatai Dirvonėnuose“, „Pilietiškumas ir atviroji visuomenė“ „Metų ratu, darbų ir švenčių ritmu“ ir kt. Kasmet organizuoja ir dalyvauja etnokutūrinėse Šiaulių regiono vasaros stovyklose. Ansamblio istorija, rūpesčiai ir džiaugsmai aprašyti knygoje „Raudėnų kraštas“, straipsnyje „Liaudies daina praturtėję…“. 2012 m. didžioji dalis ansambliečių, Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro, Raudėnų mokyklos ir Lietuvos liaudies kultūros centro dėka, pasipuošė naujais žemaitiškais tautinių rūbų kostiumais. Ansamblis turi paruošęs kelias savo krašto folkloro ir įvairių kalendorinių švenčių koncertines programas. Pakvietęs į organizuojamus renginius, popietes, vakarones, šventes, kolektyvas visuomet stengiasi, kad žiūrovai taptų dalyviais, veikėjais. Ansamblis ne tik koncertuoja, bet ir organizuoja/veda kalendorinius, teminius, pramoginius renginius, folk šokių vakarus, vakarones, edukacinius teorinius-praktinius seminarus, konkursus, atviras pamokas ir kt. netradicines veiklas.
Vadovė Roma Kybartienė
Kolektyvas veiklą pradėjo 2019 metais, jam vadovauja meno vadovė Roma Kybartienė. Užsiėmimų metu kolektyvo nariai analizuoja ir skaito poezijos kūrinius, rengia literatūrines kompozicijas, įgyja sceninės patirties. Skaitovų saviraiškos studija dalyvauja įvairiuose rajono renginiuose – Senųjų amatų šventėje ir poezijos šventėje „Liepų kvapas“ Dirvonėnuose, Raudėnų kaimo šventėje „Gandrus ir vasarą palydint“ bei Raudėnų Šv. apaštalo Baltramiejaus parapijos atlaiduose.
Skaitovų saviraiškos būrelis dalyvauja jau kasmetinėje Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ skaitymų popietėje „Tekstai įveikia atstumus ir metus“ Aleksandro Žalio tėviškėje Raudėnuose.
Vadovė Vaiva Melvydaitė
Sceninės raiškos studija „Miniatiūra“ dar tik šviežiai „užgimęs“ kolektyvas, pradėjęs veiklą nuo 2023 metų pradžios. Sceninės raiškos studija „Miniatiūra“ – tai erdvė kūrybinei raiškai. Kolektyvas kuria įvairias menines kompozicijas Raudėnų filialo renginiams ir šventėms bei savo pasirodymus pristato ir svetur. Veda įvairias edukacijas ir renginius.