Vilniaus knygų mugėje išskirtinis dėmesys Lietuvos regionams ir Dainų šventės šimtmečiui. Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje, renginys kasmet į susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, diskusijas, koncertus, parodas, kūrybinius užsiėmimus ir kitas kultūrines veiklas sukviečia
lankytojus iš visos Lietuvos, atvyksta svečių ir iš užsienio. Mugėje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų ir kitų kultūros organizacijų, įvyksta virš 300 įvairiausių renginių ir koncertų, o per keturias dienas mugę aplanko daugiau nei 50 tūkstančių lankytojų. Knygų mugėje tradicija jau tapusi, aktyvų šalies regionų gyvenimą pristatanti Kultūros centrų alėja.
Ypatingas dėmesys šį kartą skiriamas svarbiausiam šių metų kultūros įvykiui – vasarą šimto metų sukaktį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“. Šiame procese Lietuvos kultūros centrams tenka ypatingas vaidmuo – juose buriasi nemaža dalis Dainų šventėje dalyvaujančių kolektyvų, vyksta šventei pasiruošti padedantys renginiai.
Lietuvos dainų šventės stende lankytojai galėjo susipažinti su šventės naujienomis, įsigyti bilietus į mokamus renginius, sudalyvauti įvairiuose žaidimuose, net gi patys pasodinti medelį. Pušeles ir kitokius sodinukus sodino ne tik į Vilniaus knygų mugę atvykę Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vadovai – direktorė Gertrūda Gulbinaitė ir direktorės pavaduotoja Rolanda Bitienė, bet ir pats Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, kiti parodos lankytojai. Prezidentas Gitanas Nausėda aplankė ir Šiaulių regiono kultūros centrų stendą, kuriame kultūrinį regionų gyvenimą pristatė ir Šiaulių rajonas, o pačią ekspoziciją sukūrė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro dizainerė Nerilė Bernotienė. Prezidentą maloniai nustebino Užvenčio kultūros darbuotojos, kurios pavaišino Prezidentą raugintais kopūstais, mat Užventyje vyksta kopūstienės virimo čempionatas. Kultūros centrų alėjoje didelis dėmesys buvo skiriamas 2024 metų Lietuvos kultūros sostinei – Kaišiadorims. Vilniaus knygų mugėje buvo galima rasti spalvingų leidinių pagal kiekvieno skonį. Tą paliudijo ir į mugę atvykę Šiaulių rajono bibliotekų darbuotojai. „Ši knygų mugė yra skirta ne tik susipažinti su leidyklų išleistomis knygomis, bet ir dalyvauti įvairiuose susitikimuose, pristatymuose ir mums malonu, kad čia susitikome su savo kolegomis iš kitų Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų, domėjomės jų pristatomomis edukacinėmis programomis, taip praturtinome savo profesines žinias,“ – kalbėjo Ingrida Klupšaitė, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos direktorė. Vilniaus knygų mugė šiais metais buvo suorganizuota dvidešimt ketvirtąjį kartą.