DALYVIAI

BIRŽŲ KULTŪROS CENTRO BORISO DAUGUVIEČIO TEATRAS 

FLORIDO BULIAKOVO LYRINĖ KOMEDIJA „ŠVELNUS ILGESYS“

Režisierė Vita Vorienė

Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio teatras Biržuose turi gilias šaknis. Kadaise spektaklius jame režisavo pats Borisas Dauguvietis. Dabartinė teatro grupė gyvuoja 16 metų. Kiekvienais metais pristato žiūrovams po premjerą. 2013 metais teatras pripažintas geriausiu Lietuvos mėgėjų teatru, įteiktas „Aukso paukštės“ apdovanojimas. Tų apdovanojimų teatras pelnė tikrai daug. Bet pats didžiausias apdovanojimas – žiūrovų meilė. O teatralai stengiasi nenuvilti savo gerbėjų ir laikytis Boriso Dauguviečio iškelto uždavinio “…teatras turi mokyti, jaudinti ir jautrinti sielas…”

Lyrinė komedija pagal Floridą Buliakovą „Švelnus ilgesys“ Režisierė Vita Vorienė – Žmogus sutvertas taip, kad, atsigręžęs atgal,  savo gyvenimą mato  šviesų, pilna jaunystės ir ryškių spalvų. Ta šviesa ir ryškumas kasmet vis didėja… ir  tolsta… Apima toks švelnus ilgesys  praėjusioms dienoms ir  noras dar kartą nugyventi  savo gražų gyvenimą…

 

RADVILIŠKIO R. ŠKAC ALKSNIUPIŲ TEATRAS „PILNATIS“

VIDOS BLADYKAITĖS KOMEDIJA „VAKARONĖ PINIGINĖJE“

Režisierė Laima Didžbalienė

 

RASEINIŲ R. KULTŪROS CENTRO TEATRAS „BRAIŽAS“

BIRUTĖS PŪKELEVIČIŪTĖS LITERATŪRINĖ-MUZIKINĖ DRAMA „RAUDA“

Režisierė Jolanta Šimaitienė

Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras naujai susikūrė 1996 m. kultūros centre pradėjus dirbti teatro režisierei Jolantai Šimaitienei. Per tą laiką teatras sukūrė eilę spektaklių, muzikinių-literatūrinių kompozicijų, dalyvavo įvairiuose projektuose ir akcijose.

Nuo 2004 m. teatras organizuoja tarptautinį mėgėjų teatrų festivalį „Braižas“, kuriame dalyvauja mėgėjų teatrai iš  Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. 2006 m. surengė iškilmingą šventę „100 metų pirmajam lietuviškam vaidinimui Raseiniuose, 2007 m. Kauno apskrities mėgėjų teatrų šventę „Tautos sparnas šiandieniniame teatre“, 2012 m. režisierė įgyvendino projektą, skirtą  Maironio 150 – osioms gimimo metinėms paminėti, tais pačiais metais Bernotuose buvo suorganizuota Lietuvos klojimo teatrų XXIV krivūlė. Eilę metų režisierės iniciatyva Molavėnų piliakalnių komplekse, Raseinių mieste įgyvendinimai projektai, skirti Valstybės  (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Projektuose dalyvauja Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriai ir rež. Vytautas Rumšas, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentas Gintaras Rinkevičius, Baltijos baleto teatras, režisierė Marija Simona  Šimulynaitė.Tai tik keletas įsimintinų ir reikšmingų teatro projektų.

Šių metų liepos 5-9 dienomis vyko naujas respublikinis teatrų festivalis „Vidurvasario teatras“.

2014 m., 2018 m. mėgėjų teatras „Braižas“ dalyvavo Dainų švenčių Teatro dienose ir su spektakliais  „Žiemos rūpesčiai“, „Tautos atsilukštinimas“ pasirodė finalinėse švenčių dalyse. Nuo 2014 m. teatrui suteikta I meninio lygio kategorija. 2015 m. teatras buvo nominuotas Lietuvos liaudies kultūros centro apdovanojimui „Aukso paukštė“, šiais metais Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ pelnė Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtą apdovanojimą „Aukso paukštė“, kaip geriausias  2020 m.mėgėjų teatras ir vadovė.

Jua 25 –erius metus teatras vadovaujasi credo:  „Džiaukis tuo ką darai ir tą džiaugsmą dovanoki kitiems“.

 

Rauda (Lietuvos partizano apgarbstymas) – tai nacionalinis epas, pasakojantis apie tautos formavimosi metą ir apdainuojantis didvyrių žygius. Tai tarsi paminklas didvyrių motinoms, seserims bei sužadėtinėms, ilgus amžius kentėjusioms ir mėginusioms ginti savąjį kraštą nuo okupantų.

Istorinis pagrindas visiškai aiškus, tačiau ties kuriuo nors vienu momentu nesitelkiama, vaizduojamos besikartojančios situacijos, pareikalaujančios iš moters – motinos tvirtybės – ji gimdo sūnus žūčiai. Pirmoje dalyje vyrauja aliuzijos į svarbiuosius Lietuvos istorinius momentus, kai kraštui grėsė pavojus. Antrojoje primenami mirusiojo lūkesčiai bei svajonės. Išaukštinama sūnaus – brolio – mylimojo jėga bei grožis.

Spektaklis iškelia tiek vyro, tiek moters, atsidūrusių nelaimės akivaizdoje, jėgą. Pabaigoje skelbiama galimybė prisikelti kaip gamtos dėsnis. Didžioji Motina užtikrina žmonijos tęstinumą per nenutrūkstamą savo dukrų grandinę.

 

PANEVĖŽIO R. MIEŽIŠKIŲ KULTŪROS CENTRO TEATRAS  

JURGA ŠVAGŽDIENĖ „KAIP VISI ŽMONĖS“

Režisierė Jurga Švagždienė

Vaidinimų tradicija Miežiškiuose gimė beveik prieš šimtą metų, ji tęsiama visą kultūros centro gyvavimo laikotarpį. Šiandien mūsų mėgėjų teatras išsiskiria originaliais spektakliais ir muzikalumu – scenarijus spektakliams kuria režisierė Jurga Švagždienė, dauguma artistų puikiai dainuoja, groja įvairiais muzikos instrumentais, patys spektakliams kuria scenografiją, kostiumus. 2016 m. miežiškėnams įteiktas apdovanojimas „Aukso paukštė“ – jie pripažinti geriausiu šalies suaugusiųjų mėgėjų teatru ir vadove. 2016, 2018, 2020 m. teatras tapo „Atspindžių“ laureatu, jo kūrėjai buvo nominuoti ne vienam Lietuvos mėgėjų teatrų šventės „Tegyvuoja teatras“ apdovanojimams, 2017 m. J. Švagždienei įteiktas apdovanojimas „Ryškiausias sezono režisierius”. 2018 m. teatro spektaklis „Repeticija“ atrinktas pademonstruoti Lietuvos Dainų šventės Teatro dienos finaliniame vaidinime.

Spektaklis „Kaip visi žmonės“

Spektaklį sukūrėme ieškodami atsakymų į dažną aplankančius klausimus. Kaip suderinti būtinybę pritapti ir norą išsiskirti iš minios? Ko vertas kitoniškumas? Kaip susikalbėti su aplinkiniais ir susitaikyti su savimi? Neriame į šiuos ieškojimus, nes esame tokie pat, kaip visi žmonės: tai susitaikantys su realybe, tai abejojantys, tai liejantys aistras, tai nurimstantys. Ir, žinoma, nardydami grojame ir dainuojame.

 

 

ROKIŠKIO KULTŪROS CENTRO TEATRAS  

VAIŽGANTAS „DĖDĖS IR DĖDIENĖS“

Režisierius Eligijus Daugnora

Rokiškio liaudies teatras – seniausias Liaudies teatras Lietuvoje, šių metų gegužės 29 d. atšventęs 62 gimtadienį. Įvairių švenčių ir apžiūrų laureatas ir diplomantas, apkeliavęs pusę pasaulio – nuo Biržų iki Varėnos, nuo Korėjos iki Kanados, nebuvęs tik Australijoj ir Antarktidoj. Penkis dešimtmečius teatrui vadovavo trys režisieriai Jonai – Kavoliūnas, Korenka ir Buziliauskas. Dabar teatre nė vieno Jono, bet stipraus teatro tradicijos liko.

 

TELŠIŲ ŽEMAITĖS DRAMOS TEATRAS  

KOSTO OSTRAUSKO BIOGRAFINĖ DRAMA „VAIŽGANTAS“

Režisierius Donatas Žilinskas

Telšių Žemaitės dramos teatras – vienas seniausių teatrų Lietuvoje, menantis šimtametes teatrines tradicijas.

1964 m. teatrui suteiktas Žemaitės  vardas.

Šiuo metu teatre veikia vaikų ir jaunimo teatro studija „Savi“, vadovaujama Laimutės Pocevičienės ir suaugusiųjų trupė, kuriai vadovauja Donatas Žilinskas.

Teatras nuolat dalyvauja įvairiuose šalies ir užsienio festivaliuose, Dainų šventėse, kas dveji metai rengia tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį „Teatras — tautos sparnai“, suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalį „Teatradimai“,   organizuoja regionines ir baigiamąsias, respublikines „Atspindžių“, „Šimtakojo“, „Tegyvuoja teatras“ šventes.

2010 m. Telšių Žemaitės dramos teatras buvo pripažintas „Geriausiu suaugusiųjų mėgėju teatru ir vadovu“. Kolektyvas kartu su vadovu Artūru Butkumi, režisieriais Laimute Pacevičiene ir Kastyčiu Brazausku pelnė „Aukso paukštę“. 2014 m. šventėje „Tegyvuoja teatras“ Telšių Žemaitės dramos teatras nominuotas „Ryškiausiu miesto, rajono centro suaugusiųjų teatrinės kultūros skleidėju“, L. Pacevičienės spektaklis „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms“ tapo „Atspindžių“ laureatu, o 2015 m. „Tegyvuoja teatras“ šventėje pripažintas „Ryškiausiu sezono spektakliu“. 2016 m. telšiškiai surengė Lietuvos suaugusiųjų teatrų apžiūros-šventės “Atspindžiai” baigiamąją šventę, o Laimutės Pocevičienės spektaklis “Vilties etiudai iš septynių kalvų miesto’ tapo šventės laureatu.

Šiuo metu, suaugusiųjų trupės repertuare šie spektakliai:  Keturakio „Amerika pirtyje“ (rež. J. Buziliauskas),  K. Sajos „Anapilin arba Kvailybės gravitacija“ , “Šventųjų gyvenimas”, pagal P. Cvirkos romaną “Frank Kruk”, “Vaižgantas”, pagal K. Ostrausko pjesę, V.Kupšys „Voro galybė“  (rež. D. Žilinskas), “Nepriklausomybės diena” (rež. B. Tserediani ir D. Žilinskas), N. Basilija “Liftas” (rež. B. Tserediani), „Spalvuotu guzikieliu rožončius“ (rež. L. Pocevičienė)

Nuo 2017 m. Telšių Žemaitės dramos teatras bendradarbiauja su Gruzijos Zugdidi dramos teatru.

 

KURTUVĖNŲ TEATRAS  

JUOZO GRUŠO KOMEDIJA „NENUORAMA ŽMONA“

Režisierė Ramunė Mikėnienė

Kurtuvėnų bendruomenės mėgėjų teatras, vadovaujamas režisierės Ramunės Mikėnienės, – puikiai ne tik Šiaulių rajone, bet ir visoje Lietuvoje žinomas mėgėjų teatras, puoselėjantis mėgėjų teatrų tradiciją, lietuviškąją dramaturgiją ir garsinantis Kurtuvėnų miestelį išskirtiniais mėgėjų teatrų festivaliais, 2021 metų festivalio sezonui pristato linksmą Juozo Grušo komediją „Nenuorama žmona“.

 

MAŽEIKIŲ R. SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRO JUOZO VAIČKAUS SKRAJOJAMASIS TEATRAS  

ŽANAS ANUJIS IR ERIPIDAS „MEDĖJA“

Režisierius Martynas Januška

 

 

 

ROKIŠKIO R. BAJORŲ KULTŪROS CENTRO SUAUGUSIŲJŲ LĖLIŲ TEATRAS „ČIZ“ 

INSCENIZACIJA „TRIJŲ PASAKŲ MAZGELIS“

Režisierė Nijolė Čirūnienė

2000-aisiais susibėgusios trijų vaikų lėlių teatrų vadovės įkūrėme savo teatrą ČIZ (Čirūnienė, Ivanova, Ziemelienė). 2002 buvome apdovanotos Aukso paukšte ir ligi šiol gražiame narvelyje ją saugome. Mėgstame su žiūrovu susitikti scenoje, kieme, mokykloje ir po spektaklio visada kviečiame pažaisti su mūsų lėlėmis.Džiaugsimės ir liepos 25 d., jeigu jūs ateisite pasimokyti užmegsti „Trijų pasakų mazgelius“ !