Profesionalaus meno festivalis „Vasaros spalvos“ atkeliauja į Kuršėnus

Šį mėnesį Kuršėnų gyventojus bei svečius džiugins profesionalaus meno festivalis „Vasaros spalvos“, kuris dovanos net du nemokamus spektaklius.

Jau rugpjūčio 11 dieną 20 val. Kuršėnų kultūros centre turėsime  galimybę pamatyti Alytaus miesto teatro monospektaklį „SEEN“. Šis spektalis – apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Jis sukurtas pagal tikras trijų merginų istorijas, kurios suplaukia į vieną Ūlos patirtį, kuria mergina nusprendžia pasidalinti su savo sekėjais, sukviesdama juos į atvirą, aštrų ir tuo pat (netikėtai net jai pačiai) jautrų vlogo filmavimą, tapusį stipria išpažinti. Už visas pasaulio Ūlas. Visoms pasaulio Ūloms.Ir išties tai labiau ne spektaklis, o išpažintis perteikiama muzika, judesiu, gyvu vokalu ir nesuvaidintu pasakojimu apie Ūlas, kurios trokšdamos kitų meilės ir pripažinimo, praranda pagrindinį turtą – save. Praranda tikėjimą ir pasitikėjimą savimi, kai nespėjęs nubusti jautiesi blogesnis nei vakar, o baimė ir kaltė lošia pokerį iš to: ar žengsi lemiamą joms palankų žingsnį, ar dar šiek tiek palūkėsi.

2019 m. Geriausio debiuto (jaunojo menininko) kategorijoje Auksinis scenos kryžius įteiktas Andrai Kavaliauskaitei  už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą.

Kitas nemokamas spektaklis ,,Regėjimų šviesoje. Dedikacija Vytautui Mačerniui“ (aut. ir rež. V. Kochanskytė) bus rodomas rugpjūčio 13 dieną 12 val. Kuršėnų miesto Lauryno Ivinskio aikštėje. Šio poezijos spektaklio metu skambės poeto eilės, laiškų ištraukos, lietuvių liaudies dainos, atliekamos aktorių Virginijos Kochanskytės ir Aniceto Gendvilo, dainininkės Rasos Serra. Literatūrinis scenarijus sukurtas remiantis autentišku Vytauto Mačernio literatūriniu palikimu – poezija, laiškai, dienoraščiai, prisiminimai. Muzikinis scenarijus – Poeto mėgtos lietuvių liaudies dainos. Nepasitenkinimas realybe dažną pastūmėja gyvenimo kelionės apmąstymams. Regėjimų šviesoje veriasi esminės tiesos ir vertybės. Nuostabu, jei nušvitimas paliudijamas per kūrybą – poeziją, dainą, bet dar nuostabiau, jei tai suteikia jėgų ir stiprybės tęsti gyvenimo kelionę. Spektaklyje realybės (laiškai, dienoraščiai) ir poezijos (eilėraščiai, dainos) dialoge fragmentiškai skleidžiasi gyvenimo ir kūrybos prasmės ieškanti Poeto asmenybė. Svarbus spektaklio elementas – apsijungimas su žiūrovais dainose.