Parodos „Portreto paieškos“ atidarymas Šakynoje

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Šakyna rugpjūčio 1 dieną atidarė jau trečiąją parodą ,,Portreto paieškos‘‘. Paroda tradiciškai eksponuojama Šakynos senųjų kapinių koplyčioje. Į parodos atidarymą susirinko Šakynos gyventojai, seniūnas, bendruomenės pirmininkė. Parodą atidarė ir ją pristatė Šakynos bibliotekos bibliotekininkė Zina Keturakytė.

Parodoje eksponuojamos fotografijos iš Kuršėnų bibliotekoje vykusių fotografijos kursų. Pirmojo kurso kursantų fotografijose įamžinti žmonių, vaikų, senolių portretai. Gausi paroda pasižymi įvairiomis įamžintomis žmogaus emocijomis ir jausmais. Kiekviena fotografija priverčia stabtelti ir ilgėliau pabūti su kiekvienos fotografijos emocija.

Koplyčioje skambant arfos muzikai Šakynos gyventojai grožėjosi ne tik fotografijomis, bet ir pasidžiaugė pagyvėjusia koplyčios vidaus aplinka. Šakynos gėlių ūkis padovanojo spalvingas gėlių kompozicijas. Spalvotos gyvų gėlių kompozicijos suteikė jaukumo ir gyvumo neseniai atidarytai koplyčiai. Koplyčia ilgus metus po gaisro buvo uždaryta. Dėka bendruomenės ir seniūnijos koplyčia atidaryta ir naudojame ne tik Šventoms mišioms, bet ir atlieka galerijos paskirtį.

Džiugu matyti gausiai atvykstančius lankytojus. Koplyčia atidaryta kiekvieną dieną nuo 9 val. iki 21 val. Tad parodą lankyti galima kiekvienam patogiu laiku.

 

Šakynos filialo meno vadovė

Julija Gribėnė