Verbūnų vasaros šventė – Oninės

Gausus būrys verbūniškių ir svečių liepos 22-osios vakarą skubėjo prie išsipuošusios Verbūnų koplytėlės į dvidešimtantrą kartą organizuojamus Šv. Onos atlaidus. Šv. Mišias aukojo Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys, savo įtaigiu žodžiu palietęs kiekvieno širdį. Saulės spinduliais apšviesti koplytėlės papėdėje įsikomponavo talentingo dailininko Rimanto Daugino tapybos darbai, sielos stygas suvirpino  puikus  grupės „EL FUEGO“ koncertas. (projektas  Bažnyčių naktys „Keliaukime malonių keliu“).

Šventės dalyvius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius,  LR Seimo narė Rima Baškienė su padėjėja  Birute Baniene, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai: Ada Grakauskienė, Ingrida Venciuvienė, Algis Mačiulis, Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė.

„Šis vakaras įrodo, kad nereikia turbūt nei gotikos, nei baroko stiliaus didelių bažnyčių su arkomis ir paveikslais. Reikia nuoširdžių žmonių, nuoširdžios vietos, nuoširdaus kunigo Tomo žodžių. Ačiū kunigui Tomui Reiniui už tuos pamokančius žodžius, kurie verčia susimastyti kas yra gyvenimas ir kas mes esame tame gyvenime,“ – kalbėjo mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

„Labai džiaugiamės, kad jau 22 metus kasmet švenčiame Onines. Taip pat džiaugiamės, kad esame didelio kultūrinio projekto „Bažnyčių naktys“ dalimi, kad mūsų ta maža koplytėlė sulaukė dėmesio, kad daug žmonių apsilankė pernai, kad daug žiūrovų atvyko ir šiemet,“ – kalbėjo kultūros darbuotoja ir renginio organizatorės Onutė Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė. Jos išreiškė viltį, jog ši graži tradicija gyvuos ir ateityje. Visi susirinkusieji pavaišinti kvepiančia Verbūnų duona.

Liepos 23-iosios pavakarę šventė persikėlė į Verbūnų kultūros namų kiemelį. Vaikus džiugino muilo burbulai, batutas, saldainių lietus, o Verbūnų bibliotekos parengta  „Rištinių lėlių“ edukacijos (edukatorės Jurgita Jasiškytė, ir Liongina Šufinskienė) programa sudomino ir suaugusius. Visi turėjo progą apžiūrėti parodą „Metų laikai“ ir  pabendrauti su jos autoriumi Rimantu Dauginu, pasiklausyti Lauros Remeikienės ir Rolando Janušo vokalinio dueto, ŠRSKC  jaunimo muzikos grupės „Neto“ atliekamų dainų (vad. Nerilė Bernotienė), Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Apynėlis“ ir vokalinio  ansamblio „Rasa“ (vad. Rasa Andžiuvienė)  nuotaikingo pasirodymo, bei šokių kolektyvo  „Giedruma“  (vad. Giedra Jarmoškienė) įtaigių  šokių.

Šventės organizatoriai dėkingi rėmėjams – UAB Verbūnų duona“, asociacijai „Verbūnų bendruomenė“, saldainių fabrikui „Vilniaus Pergalė“ ir partneriams –  Kužių seniūnijai, Verbūnų bibliotekai  ir šauniems pagalbininkams verbūniškiams.

 

Ona Baranauskienė

Zigmas Ripinskis

 

Nuotraukos Zigmo Ripinskio, Vaidos Kavolienės ir Donato Kavolio