Kryžiaus Išaukštinimo Atlaidų, humoro grupės ,,Kaimynės“ dešimtmečio paminėjimo, rudens šventė Micaičiuose

    Gražus tas ruduo, džiaugiamės nuimtu derliumi, bet atsisveikiname su vasaros darbymečio ir aktyvumo įkarščiu, nurimstame, ruošiamės pasitikti žiemą.

Ruduo būna visoks: spalvotas ir pilkas, ramus ir vėjuotas, šiltas ir šaltas, saulėtai sausas ir lietingas, ūkanotas ir darganotas. Rugsėjo dvyliktąją dieną Micaičių kaimo gyventojams ruduo dovanojo ramią, saulėtą, truputį lietingą dieną.

Šventė prasidėjo Micaičių bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo kunigas svečias Edvardas  Zeidotas ir kunigas Tomas Kedušis. Po Šv. Mišių vyko Kuršėnų meno mokyklos mokinių koncertas. Žiūrovai klausėsi solistės Inetos Brazytės, akordeonisčių Emilijos Dubro ir Ugnės Matutytės (mokytoja -metodininkė Irma Dešriuvienė), kanklėmis grojo Greta Valiukaitė ir Nojus Vasiliauskas (mokytojos Audronė Vaitekūnienė ir Rima Ananjavienė), birbyne- Mykolas Vielavičius (mokytojas- metodininkas E. Aušbikavičius, koncertmeisterė Danutė Streckienė).

Po Šv. Mišių ir koncerto Micaičių bažnytėlėje žmonės sugužėjo  į Micaičių parką. Šventę pradėjo Kuršėnų meno mokyklos mokytojas- metodininkas Eimantas Aušbikavičius, jis skrabalais atliko Lietuvių liaudies šokį ,, Telšių klumpakojis“, Leono Povilaičio aranžuotė, akomponavo koncertmeisterė Danutė Streckienė.

Vedantieji Ema ir Dainius pristatė ir padėkojo šauniems šventės rėmėjams, Micaičių kaimo ūkininkams, šaunioms šeimoms, įmonėms ir jų vadovams prisidėjusiems prie šventės rėmimo. Renginio dalyviai buvo pakviesti  klausytis ir gėrėtis Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jungtinės Micaičių-Raudėnų ( vad. Dalia Daukšienė ir Algis Aušbikavičius), Gilaičių liaudiškos muzikos kapelomis ( Regina Krištanavičienė ir Kristina Lučinskaitė), Meškuičių filialo šokio kolektyvo ,,Aksomas“( vad. Loreta Morkūnienė) šokėjų pasirodymu, POP muzikos atlikėjų Edmundo Kučinsko ir Radži pasirodymais,  vaikučius kvietė nemokamas batutas- kurį dovanojo šventės rėmėjai, suaugusiuosius kvietė  prekybininkų mugė, koncerto metu baikerių klubo ,, Biesa“ baikeriai ( vadovas Raimondas Rocius) vaišino skania sriuba. Vedantieji padėkojo prie šventės rengimo prisidėjusiems: Micaičių kaimo gyventojui, Šiaulių rajono merui Antanui Bezarui, Micaičių bendruomenei ir pirmininkui Rimantui Valkeriui, baikerių klubui ,,Biesa“ir jos vadovui Raimondui Rociui, seniūnaitei Irenai Kaselienei, Micaičių, Raudėnų filialo kultūros darbuotojams: Loretai Aušbikavičienei, Romai Kybartienei, Irena Kaselienei, Algiui Aušbikavičiui, Kuršėnų kaimiškąjai seniūnijai ir seniūnei Editai Mileikienei, įgarsintojams Jurijui Posnovui ir Andriui Milieškai.

Šventės metu kalbėjo garbūs svečiai – Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, LR seimo narės Rimos Baškienės  padėjėja Ada Grakauskienė, tarybos narys Algis Mačiulis, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė.

Garbūs svečiai, meno mėgėjų kolektyvai, Micaičių bendruomenė, buvę humoro grupės nariai, Dirvonėnų moterų klubas ,,Pasaga“ ir vad. Birutė Sutkienė, Pakumulšių ansamblis ir vad. Birutė Lazdauskytė, negailėjo sveikinimo žodžių humoro grupei ,,Kaimynės“.

Micaičių humoro grupė skaičiavo ne vieną dešimtmetį. Ir kuo ji nesivadino, ,, Micaičių kaimynkos“, ,, Gelbėtojos“, ,, Micaičių pagalba“ na vienu žodžiu įvairių pavadinimų susigalvodavo, iki tol kol tapo viena geriausių grupių rajone. Išvyka į respublikinę ,, Juokis“ šventę Radviliškyje, privertė pagalvoti apie tvirtą grupės pavadinimą. Ir 2011 metų balandžio mėnesį vadovaujama Ritos Andruškevičienės pasivadino Micaičių kultūros namų humoro grupe ,,Kaimynės“. Humoro grupėje vaidino šaunūs artistai: Rita Andruškevičienė, Vida Bernotienė, Asta Urbelienė, Elytė Felinskienė, Onutė Venckienė, Genutė Skrickienė, Angelė Širvinskienė, Eglė Sadauskienė, Zita Graždanienė, Asta Žalienė, Onutė Ščipokienė, Neringa Skėrytė, Indrė Miliauskienė, Valdas Baužas ir Sigitas Janulis, Irena Kaselienė, Janina Žendikienė.

5 metus iš eilės dalyvavo baigiamuosiuose koncertuose Žarėnuose ,,Juoktis sveika, juoktis reikia“, iki 1 vietos vis kažko pritrūkdavo, bet tarp geriausių visada likdavo. Ir kur tik nekoncertuota: Joniškyje, Mažeikiuose, Plungėje, Naujojoje Akmenėje, Šeduvoje, Radviliškyje.

Taip jau buvo lemta kad išėjus į užtarnautą poilsį humoro grupės vadovei Ritai Andruškevičienei, humoro grupė iširo ir liko tik pavadinimas ,,Kaimynės”. Ir dėka grupeje ilgus metus dalyvavusioms Irenai, Genei ir Sigitai iš naujo susibėgo ,,Kaimynės” tik pavadinimą truputį teko pakoreguoti iš Micaičių kultūros į Micaičių bendruomenės grupę ,,Kaimynės” ir vadovauti grupei ėmėsi Irena.

Patirtis ir užsispyrimas niekur nedingo. Kad juokas didi jėga, kad jis neturi užgęsti pasikvietė į būrį Dalią Daukšienę, Audrą Stanislovaitienę, Deimantę Rociutę, Loretą Rocienę, Rimą Rupšienę. Su nauju užsidegimu humoro grupė sudalyvavo Šiaulių rajono humoro šventėje ,, Juoktis sveika, juoktis reikia’ kur buvo pripažinta stilingiausia grupė rajone, šį titulą grupė turėjo ne vienerius metus.

Nei vieno savaitgalio namuose, koncertai, išvykos, išdalintos tonos šypsenų ir juoko. ,,Kaimynės”tapo žinomos ir mėgiamos  rajone ir už jos ribų. 2019 metais Micaičių bendruomenės humoro grupė vadovaujama Irenos Kaselienės tapo geriausia grupe rajone.

Humoro grupės ,,Kaimynės”koncertinės  veiklos nesustabdė net baisusis virusas ir toliau grupės moterys Genė Jocienė, Sigita Freimantienė, Ingrida Skaudvilė, Loreta Rocienė ir šauni vadovė Irena Kaselienė savo pasirodymais džiugina žmones.

 

 

 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro

Micaičių filialo kultūros renginių organizatorė

Loreta Aušbikavičienė