PARODOS IR KONCERTAI

„Visa tai kilo iš vienišų vaikščiojimų – tai seniai prasidėjusi miestiečio tapatybės paieška, susitapatinimas. Ta paieška prasidėjo gerokai anksčiau, nuo domėjimosi senaisiais Vilniaus fotografais. Vienas mano pedagogų (aš studijavau inžineriją, miestų statybą) pasakė frazę, kuri man giliai įstrigo: Vilnius yra ant­ras po Vatikano pagal bažnyčių skaičių, atsižvelgiant į gyventojų skaičių.    Negalėjau patikėti. Vėliau pradėjau gilintis į istorinę dalį, domėtis Vilniaus fotografijos meistrų istorinėmis fotografijomis, Juzefu Čechavičiumi (1818-1888).

   (…) Man ne tiek yra svarbus paros metas, kiek metų laikas. Vėlyvas ruduo, ankstyvas pavasaris. Paros metas nelabai man trukdo. Teoriškai nereikėtų fotografuoti vidurdienį, nes yra zenitinė šviesa. Bet man ir tai nelabai trukdydavo. Aš einu per miestą šviesos keliu – žinau, kur yra rytai, kur pietūs, vakarai. Jei matau, kad esu nusiteikęs bendrauti su miestu, tai einu pagal šviesą. Kokią bažnyčią eidamas sutinku, tokią ir fotografuoju. O lęšių optinės galimybės didelės, tai meistrystės dalykai.“

(G. Trimakas)

Parodoje eksponuojami mažo tiražo autoriniai atspaudai-originalai – sidabro želatininė spauda. Jie sukurti naudojant formatinę kamerą (ant trikojo statoma didelė plokštelinė kamera). Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje ir įsitikinti meistryste!

Parodą organizuoja VšĮ „Trys kaimai“, Ukmergė

Projektą „Profesionalaus meno parodų organizavimas trijose galerijose Lietuvos regionuose“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

MARTYNAS BEINARIS

Martynas Beinaris yra parašęs savo dienoraštyje:

,,Tu mane varai iš proto. Manau, kad Tave įsimylėjau, kai pirmą kartą Tave išgirdau. Kiekvieną kartą, kai man liūdna – Tu mane paguodi, kiekvieną karta, kai man linksma -Tu džiaugiesi su manimi. Tu man visada ištikima ir visada mane supranti. Aš Tau skiriu visą savo gyvenimą. Tu mano gyvenimo prasmė, be Tavęs nežinau ką aš daryčiau šiame pasaulyje. Aš myliu Tave Muzika!!!”

 

Martynas Beinaris 2016 m. baigė atlikimo meno studijas ir įgijo dainavimo specialybės magistro laipsnį Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, prof. V. Prudnikovo dainavimo klasėje. Solistas aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose ir festivaliuose, 2012 m. tarptautiniame romansų atlikėjų konkurse „Lietuvos romansiada” laimėjo III vietą. Tais pačiais metais lietuviškos dainos konkurse Maironio eilėmis „Drąsiai, aukštai pakils balsai“ – III premijos laimėtojas. Festivalio „Avanti“ dalyvis, W.A. Mozarto operoje „Tito gailestingumas” atliko Publio partiją. Ozijo partiją operoje “ Juditos triumfas“.2014 m. dalyvavo Lietuvos muzikų sąjungos koncerte – maratone „Didysis muzikų paradas“.

Martynas Beinaris yra  daug kartų koncertavęs  su prof. vargonininku Gediminu Kvikliu, savo broliu, žinomu obojistu, Robertu Beinariu, ne kartą scenoje yra pasirodęs  su Kauno styginiu kvartetu tiek Kauno valstybinėje filharmonijoje, tiek kitose muzikinėse erdvėse. Jau ketverius metus Martynas Beinaris intensyviai koncertuoja su savo žmona, pianiste  Skaiste Beinariene.  Per tą laiką surengė nemažai koncertų Lietuvos didžiuose miestuose ir miesteliuose. Dalyvavo gan dideliame  muzikiniame projekte „Musica sacra“, kurį organizavo ir rengė  Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir jo įsteigta bendrija „Atgaiva“, atsiliepdami į Lietuvos vyskupų konferencijos raginimą dvasiškai susikaupti ir pasirengti laukiant Šventojo Tėvo Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje. Muzikinis projektas buvo  skiriamas šiam neeiliniam įvykiui ir turėjo pasiekti  visas Lietuvos vyskupijas, primindamas Lietuvos žmonėms ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-metį. Martynui ir Skaistei buvo patikėta  surengti koncertus penkiolikoje bažnyčių.

Šiuo metu Martynas Beinaris atlieka vaidmenis Kauno valstybiniame muzikiniame teatre:  miuzikluose „Adamsų šeimynėlė“, „Aida“, „Džekilas ir Haidas“,  Imre Kalmano operetėse “ Misteris X“ ir „Silva“.

Martynas Beinaris aktyviai dalyvauja muzikiniame gyvenime, koncertuoja įvairiuose renginiuose, pastoviai kuria muziką ir tekstus dainoms. Daugelis jo sukurtų ir atliekamų dainų skamba radijo stočių eteriuose. Yra asociacijų LATGA-A ir AGATA narys.

 

KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS

Karolina Beinarytė-Palekauskienė (1-as smuikas)
Aistė Mikutytė (2-as smuikas)
Eglė Lapinskė (altas)
Saulius Bartulis (violončelė)

Kūrybinį kelią Kauno styginių kvartetas pradėjo 1981 metais ir yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Miesto taryba kvartetą remia nuo 1988 metų. Per 39 gyvavimo metus ansamblis surengė virš 2700 koncertų visoje eilėje salių ir festivalių Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje).

Per 39 metus kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 500 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų. Kauno styginių kvartetas yra atlikęs daugybę lietuvių autorių, o ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiauja jau daugelį metų, kūrinių premjerų. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas “Tikra muzika”, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas “Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu”, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Kauno styginių kvartetas nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams. Ansamblis yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 14 kompaktinių plokštelių.