Vaikų ir jaunimo teatras „IKARAS“

17

Vadovai Leontina ir Petras VALSKIAI 

tel. 860487619  el.p. teatras.ikaras@gmail.com

2014 m. Lietuvos dainų šventės „Čia mano namai“, skirtos Dainų šventės 90 – mečiui paminėti, dalyvis.

 • 1985 m. teatrą įkūrė režisieriai Leontina ir Petras Valskiai.
 • 1990 m. kolektyvui suteiktas liaudies  teatro vardas “IKARAS”;
 • 1997 m. „IKARAS”  priimtas į Lietuvos Mėgėjų Teatro Sąjungą;
 • 1998 m. kolektyvas atstovavo Lietuvai V pasauliniame vaikų teatrų festivalyje „Mes- ateitis” Lingene (Vokietija).
 • 2000 m. puikiai pasirodė „EXPO – 2000” parodoje Hanoveryje (Vokietija);
 • 2001 m. Lietuvos kultūros ministerijos, Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių Dainų švenčių fondas suteikė nominaciją „Geriausias vaikų ir jaunimo teatras ir vadovas“ ir įteikė „AUKSO PAUKŠTĖS“ statulėlę;
 • 2001 m. tapo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės „Šimtakojis” laureatu (spektaklis „Eglė”); 2005 m. “IKARAS”  – Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės “Šimtakojis” diplomantas (spektaklis “Kingas”); 2007 m. organizavo ir vedė regioninę vaikų ir jaunimo teatrų apžiūrą-šventę „Šimtakojis 2007“, o 2009 m. regioninėje „Šimtakojo“ šventėje Zarasuose „ikariukai“ tapo diplomantais (spektaklis „Angelų pasaka“). 2011 m. „Ikaras“ – Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės „Šimtakojis 2011“ diplomantas (spektaklis „Šlepetė pavojuje“), 2015 m. Lietuvos vaikų teatrų baigiamojoje šventėje-apžiūroje „Šimtakojis 2015“ teatrui už spektaklį „Vyšnių dienos“ įteiktas laureatų diplomas ir statulėlė, o aktoriukui Radenui Valinevičiui už varnėno vaidmenį – padėka ir statulėlė.
 • 2001 m. “IKARAS” sėkmingai dalyvavo  tarptautinėje jaunimo teatrų stovykloje ”Sudie, Babilone” Blenhorste (Vokietija);
 • 2006 m. konkurse “Teatras vaikams atveria pasaulį” (Vilnius), kolektyvui įteiktas diplomas už kompozicinę režisūrą (spektaklis “Angelų pasaka”). 2004 m., 2005 m., 2006 m., 2007 m. teatras organizavo renginį vaikams ir jaunimui su negalia „Iš širdies į širdį” (Kuršėnai), o 2008 m. minėjo V šio renginio jubiliejų.
 • 2007 m. kartu su  rašytoju ir režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu dalyvavo jo kūrybinėje popietėje ir parodė spektaklį  (pagal jo knygą) „Angelų pasaka“, dalyvavo  vaikų ir jaunimo kūrybinėje stovykloje „Teatras – menų sintezė“ Punske (Lenkija).
 • 2008 m. dalyvavo šventėje „Žibintai“ Panevėžyje ir festivalyje-kūrybinėje laboratorijoje „Atžalyno scena“ Kretingoje.8 metus dalyvavo kūrybinėje stovykloje „Teatras-draugystei“ Port–sur–Saone (Prancūzija).
 • 2010 m. teatras nudžiugino kuršėniškius švente „Teatras su Ikaro sparnais“, kuri buvo skirta „Ikaro“ 25–čiui paminėti. Šventėje dalyvavo ne tik dabartiniai , bet ir buvusieji „ikariukai“.
 • 2012 m. Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ Zarasuose „Ikaras“ apdovanotas dviem diplomais: „Ryškiausia literatūros interpretacija“ ir „Ryškiausias vizualinis spektaklio sprendimas“ (spektaklis „Šlepetė pavojuje“).
 • 2014 m. Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ Utenoje „Ikaras“ apdovanotas laureatų diplomu nominacijoje „Ryškiausias vaikų teatrinės kultūros skleidėjas“.
 • 2014 m. vasarą „ikariukams“ teko didelė garbė dalyvauti Lietuvos dainų šventės Teatro dienoje „DYVŲ DYVAI“ Vilniuje (spektakliukas „Vyšnių dienos“).
 • 2015 m. lapkričio mėn. teatras pakvietė į dviejų dienų šventę „ Vaikai – mūsų sparnai“, kuri buvo skirta teatro „Ikaras“ 30–mečiui paminėti. Pirmoji šventės diena buvo skirta dabartiniams, o antroji – buvusiems „ikariukams“.
 • 2016 m. Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ Anykščiuose „Ikaras“ apdovanotas diplomu nominacijoje „Ryškiausias edukacinis teatro projektas“ (vasaros stovykla „Svajoti, kurti, tobulėti… kartu“).

Ryškiausi darbai: V. Palčinskaitės „Septynios snieguolės ir vienas nykštukas”, M.Martinaičio „Pelenų antelė”, „Sveika, Pepe!”(pagal A.Lindgren “Pepė Ilgakojinė“), J.Glinskio „Muzikėlė”, S.Gedos „Ak vija, pinavija”, „Snieguolė ir septyni nykštukai”, (P.Valskio inscenizacija pagal brolių Grimų pasakas), poetinė kompozicija „Abejoju ir klausiu” (pagal J.Nekrošiaus eiles), E.Gudelio „Žvaigždžių vaikas”, „Eglė”(pagal lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė”), J.Glinskio „Kingas”, „Angelų pasaka”(pagal Vytauto V.Landsbergio „Angelų pasakos”), sceninės kompozicijos: „Zigmas Gėlė – neišsiskleidęs poezijos žiedas“, „Lietuvių kalbą gelbėjo knygnešiai“, „Laurynas Ivinskis – strazdas, giedantis tautos išminties himną“, J. Grušo „Angelas“, „Šlepetė pavojuje“(pagal V. Račicko knygą), J. Glinskis „Po svarstyklių ženklu“, „ Septyniolika“(pagal  M. Valiuko pjesę „17“), šokio spektakliai „Kodėl?“, „Kai širdys plaka šokio ritmu…“ ir šokio etiudas „Žmogus su kauke“, publicistinė kompozicija „Tekančio laiko įrašai“ (pagal J. Griciaus ir V. Kirkučio kūrybą), „Vyšnių dienos“(pagal A. Liepienės, A. Matučio, R. Skučaitės, N. Lapinskienės kūrybą), A. Liepienės „Baltoji skruzdėlytė“, N. Marčėnaitės knygos „Lėlė“ teatralizuotas skaitymas.

10 spektaklių nufilmuota LTV , 4 – Šiaulių televizijoje, dalyvauta tradicinėse Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventėse – „Vaikų scena”, „Vėjo malūnėlis”, „Vaikai vaikams”, „Vaikystės rampa”,  „Atžalyno scena”, „Bildučiai”, „Kelmės scena”, „Baltoji varnelė”, „Vaidiname draugams“, „Aitvaras”, „Lėlių pavasaris“, „Vaikystė – pienės pūkas“ ir kt

 

Parengti ir įgyvendinti projektai

Tarptautinė vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinė stovykla „Teatras su Ikaro sparnais” 2002 m., 2004 m. (Kuršėnai);

2003 m.. „Ikaras“ kartu su Pavenčių vidurine mokykla parengė projektą „Kultūra be sienų“, skirtą Neįgaliųjų metams, ir jį  pristatė ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje;

 2005 m. gegužės 18-19 d. drauge su Pavenčių vidurine mokykla ir Vilniaus leidykla „Trys žvaigždutės”, parengė ir pristatė Šiaulių krašto bendruomenei bendrą projektą „Knygos teatras” (Jeronimo Lauciaus „Knygos teatro” trupių respublikinis festivalis „Pirmoji Lauciada“).

2005 m. organizavo kūrybinę vaikų ir jaunimo stovyklą „Svajok, kurk, tobulėk“ Palangoje ir Kuršėnuose. 2015 m. teatras bei vadovai Leontina ir Petras Valskiai dešimtąjį kartą sukvietė vaikų ir jaunimo kolektyvus į kūrybinę stovyklą „Svajoti, kurti, tobulėti…kartu“, kurią Palangoje organizavo drauge su Palangos senaja gimnazija.

2014 m. rudenį „Ikaras“ kartu su suaugusiųjų mėgėjų teatru „Mozaika“ pristatė Kuršėnų bendruomenei projektą „ Kazimieros pasaulis, prasidėjęs mieste prie Ventos“, skirtą režisierės ir aktorės Kazimieros Kymantaitės 105–osioms gimimo metinėms paminėti.

2015 m. „ikariukai“ drauge su teatro „Mozaika“ aktoriais dalyvavo 24-jame klojimo teatrų festivalyje Punske ir parodė spektaklį „Dešimt litų ir gyvybė“(pagal K. Binkio pjesę). „Ikariukas“ Rokas Vainoras apdovanotas padėkos raštu už puikiai atliktą Rapolo vadmenį.

 

IMG_5431

2014 m. vasarą „ikariukams“ teko didelė garbė dalyvauti Lietuvos dainų šventės Teatro dienoje „DYVŲ DYVAI“ Vilniuje ( spektakliukas „Vyšnių dienos“ ).

Spektaklis „Vyšnių dienos

04

img_1088

Rašytoja – Aldona Liepienė

03

Spektaklis „Baltoji skruzdėlytė“

img_8584-1-940x626

 

2015 m. teatras aštuntą kartą dalyvavo kūrybinėje stovykloje „Teatras – draugystei“ Port-su-Saone (Prancūzija)

IMG_0075Lituanie__59

 

2016 m. XI Kūrybinė vaikų ir jaunimo teatrų stovykla „Svajoti, kurti, tobulėti…kartu“ Palangoje ir Kuršėnuose

img_0714img_0885

2016 m. Spektaklis „Šokantys berniukai“

img_0603 img_0613

Mikis – Radenas Valinevičius, Budrys – Domantas Tamašauskas

img_0624 img_0638

Budrys – Domantas Tamašauskas, Aistė – Kotryna Ponomariova

img_0644

 

 

2016 m. Nomedos Marčėnaitės knygos „Lėlė“ teatralizuotas skaitymas

img_1111

Močiutė – Eglė Poškutė, mergaitė – Austėja Drąsutytė

img_1113

 

img_1127

Lėlininkė Lilijana – Gintarė Lučinskytė

img_1134

Mama – Kotryna Ponomariova

img_1138 img_1142

vysniu_dienos skelbimas_skruzdelyte pasaka_apie_mergaite_pdf l_l_p