MICAIČIAI

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro

MICAIČIŲ FILIALAS

(III kategorija) 250 vietų žiūrovų salė

 Saulės g. 1A, Micaičiai,  tel. (8 41)  37 88 90

https://www.facebook.com/micaiciukulturos.namai

 

Micaičių salė: 250 vietų žiūrovų salė

Pakumulšių salė: 50 vietų žiūrovų salė. Pakumulšių salės adresas: Vyturių g. 16, Pakumulšiai

 

Kultūros renginių organizatorė Vaiva Melvydaitė tel. (8 41)  37 88 90, mob. tel.  8 670 38 146, el. p. vaivamelvydaite@gmail.com

Meno vadovė Birutė Lazdauskytė

1968–1969 m. prie buvusios Micaičių kolūkio kontoros buvo pristatytas priestatas – kultūros namai. Kultūrinį darbą čia pradėjo Angelė Širvinckienė, Valda Ermantytė-Labanauskienė, Onutė Steponkutė ir Stasys Sidabras. Tai pirmieji kultūriniai žingsniai Micaičiuose. Veikė moterų ansamblis, šokių kolektyvas, kaimo kapela. Metams bėgant prie šio kolektyvo prisijungė Rita Andruškevičienė. Daugelį metų veikė kaimo kapela (vadovas Alfonsas Matutis). Rita Andriuškevičienė nuoširdžiai dirbo su ritminių šokių kolektyvais, o per 30 darbo metų Micaičiuose ji ne vieną grupę nuo mažens „užaugino“. Micaitiškiai mėgsta ir spektaklius (yra pastatę K. Sajos „Kepurė dega“, „Paršo gaudynės“, „Pereinamoji lapė“ ir kt.). Anksčiau Micaičių filiale darbavosi ir Valdas Bauža, taip pat Inga Jonuškienė.

Micaičių filialo organizuojamos šventės: valstybinių švenčių minėjimai, Užgavėnės, velykiniai bei advento renginiai, šeimų vakaronės, Joninių gegužinės, akcijos, eglutės įžiebimo, kraštiečių, derliaus šventės, įvairūs renginiai vaikams ir jaunimui bei edukacijos.

2018 m. pirmą kartą Micaičių filiale buvo organizuojama Kaimynų diena, kuri buvo paminėta ir 2019 metais.

2018 m. birželio 8 dieną įvyko Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos vasaros šventė ir 24 – oji Šiaulių rajono liaudiškos muzikos kapelų ir liaudies muzikantų šventė „Auksinio rudens valsas“.

2018 metų vasarą Micaičių filialas dalyvavo iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“, kurioje pateko tarp geriausių. Už šį laimėjimą buvo įteiktą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėka, o Micaičių filialo kultūros renginių organizatorė Vaiva Melvydaitė dalyvavo edukacinėje programoje ir vyko į Heureka mokslo centrą Helsinkyje (Suomija).

2018 metais Micaičių filiale organizuoti renginiai, skirti paminėti Atkurtos Lietuvos šimtmetį.

2019 metais Micaičių filialo Pakumulšių salėje vyko renginys „Veskas žamaiteška“, skirtas Žemaitijos metams paminėti.

2019 metais Micaičių filialas prisidėjo organizuojant integruotų veiklų projektą „Diena su Vaižgantu“, skirto Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti, kuriame dalyvavo Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro ir Gilvyčių mokyklos vyresnių  klasių mokiniai.

2019 metų vasarą Micaičių filialas dalyvavo iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“, kurioje pateko tarp geriausių. Už šį laimėjimą buvo įteiktą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus padėka, o Micaičių filialo kultūros renginių organizatorė Vaiva Melvydaitė dalyvavo edukacinėje programoje ir vyko į Koperniko mokslo centrą Varšuvoje (Lenkija).

 

MĖGĖJŲ MENO KOLEKTYVAI:

Micaičių filialo kolektyvai:

Micaičių bendruomenės humoro grupė „Kaimynės“

Humoro grupė

Vadovė Irena Kaselienė

Humoro grupė dalyvauja rajoninėse apžiūrose, mielai vyksta koncertuoti į kitus kultūros namus, bei įstaigas. Humoro grupė nuolatinė Šiaulių rajono tradicinės jumoro ir satyros šventės „Juoktis reikia – juoktis sveika“ dalyvė. Ilgą laiką humoro grupei vadovavo  ir savo kūrybiškumu džiugino Rita Andruškevičienė. Nuo 2017 metų kolektyvo vadovė Irena Kaselienė. Grupė  dalyvauja savo filialo ir rajono organizuojamuose įvairiuose renginiuose. Kolektyvas dalyvavo humoro grupių šventėje „Šypsenėlė“.  2017 m. , 2018 m. ir 2019 m. tradicinės humoro ir satyros šventės „Juoktis sveika, juoktis reikia“ dalyvis, o 2019 m. tapo „Geriausia 2019 metų rajono humoro grupė“.

Šiaulių rajono humoro ir satyros šventėje „Juoktis sveika, juoktis reikia“ 2019 m. humoro grupė pripažinta „Geriausia 2019 metų rajono humoro grupe“

 

Kūrybinės raiškos būrelis vaikams ir jaunimui

Vadovės Vaiva Melvydaitė ir Irena Kaselienė

 

2018 metais Micaičių filiale pradėjo veikti kūrybinės raiškos būrelis vaikams ir jaunimui, kuris kviečia visus užsukti ir užsiimti įvairiausia veikla. Kūrybinio būrelio metu vaikai įgauna naujų potyrių bei žinių, čia jie skatinami kurti, susipažinti su savo gebėjimais.

2019 metais kūrybinės raiškos būrelio dalyviai dalyvavo Rajoninėje vaikų ir jaunimo teatrų šventėje „Po kauke“, kurioje vaidino spektaklį pagal Antono Desant Egziuperi knygą „Mažasis princas“.

 

Micaičių bendruomenės liaudiškos muzikos kapela

22529012_878364828992968_5601291157995480885_o

Vadovai Vytautas Liutkus ir Dalia Daukšienė

2017 metais Micaičių žmonių prašymu buvo įkurta Micaičių bendruomenės liaudiškos muzikos kapela. Kapela dar labai jauna, bet netrūksta koncertų. Koncertuoja Micaičių filialo rengiamuose renginiuose, rajone organizuojamuose šventėse. Daina muzikoje tai tarsi trumpas kūrinys, kuriuo mes išreiškiame savo jausmus, išgyvenimus, nuotaikas. 2017 metais D. Daukšienė subūrė Micaičių kaimo žmones, kurie neabejingi dainai. Kolektyvas dalyvauja visuose Micaičių filialo rengiamuose renginiuose, rajoninėse šventėse. Dalyvavo Šiaulių rajono liaudiškos muzikos kapelų ir liaudies muzikantų šventėje „Auksinio rudens valsas“.

 

 

Pakumulšių salės kolektyvai:

Moterų vokalinis ansamblis „Gaudenė“ III kateg.

Vadovė Birutė Lazdauskytė

Ansamblyje dainuoja 8 moterys. 2007  m. ansambliui suteiktas „Gaudenės“ vardas. Nuo pat įsikūrimo pradžios ansamblyje dainuoja E. Vilkienė, L. Poškienė. Vėliau prisijungė I. Daujotienė, A. Bružienė, Z. Grigutienė, G. Kiriliauskienė, V. Banienė. Ansamblio repertuare jau labai daug dainų, ir jis vis papildomas naujomis. Jos skamba gyvenvietės, rajono šventėse, aplinkinių vietovių kultūros centruose organizuojamuose renginiuose. Kolektyvas visada dalyvauja Šiaulių rajono vokalinių ansamblių šventėje „Aš atdarysiu dainų skrynelę“. 2018 metais koncertus surengė Micaičių filiale, Pakapės salėje.

2019 metų pavasarį moterų vokalinis ansamblis „Gaudenė“ minėjo 25 – erių metų kūrybinės veiklos sukaktį.

2020 metų vasario mėnesį dalyvavo solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ I ture.

 

 

 

Folkloro ansamblis III kateg.

Vadovė Birutė Lazdauskytė

Folkloro ansamblis gyvuojau jau daug metų ir jame dainuoja 10 moterų. Vadovė džiaugiasi, kad ir jaunimas domisi folklorinėmis dainomis, tradicijomis. Kolektyvas dalyvauja rajono dainų šventėse, rengia pasirodymus aplinkiniuose ir savo kultūros namuose. Kolektyvo vadovė Birutė Lazdauksytė dalyvauja Šiaulių regiono pasakotojų šventėje – konkurse „Šnekorių avilys“. 2016 m. išrinkta geriausia iš geriausių pasakotojų „Avilio šnekorė“. 2017 m. Folkloro ansamblio dalyvė Gabija Brikytė dalyvavo Šiaulių rajono vietiniame ture „Tramtatulis“ Verbūnuose ir buvo atrinkta dalyvauti Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis 2017“ Žemaitijos regioniniame ture Telšiuose.  2018m. kovo mėn. dalyvavo dainų šventės ,,Vardan tos…“ peržiūroje Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre. Gegužės mėn. dalyvavo regiono dainų ir šokių šventėje ,,Vardan tos…“ Daugėlių pušyne.

pakumulsiu folkloras

 

 

 

Foto akimirkos iš renginių

Akcija „Trispalvės žygis per Micaičius“ 2019 m.

 

Ir 2019 metais Micaičių filialas įsitraukė į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“.

 

Popietė Pakumulšių salėje „Vėskas žemaitėška“, skirta paminėti Žemaitijos metams 2019 m.

 

Tarptautinei kaimynų dienai skirtame renginyje dalyvavo viešnios iš Žarėnų 2019 m.

 

Motinos dienos proga vyko autorinės poezijos terapija su poete Laima Petroniene 2019 m.

 

Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro ir Gilvyčių mokyklos vyresnių klasių mokiniai dalyvavo bendrame integruotų veiklų projekte
„Diena su Vaižgantu“, skirtame Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

 

XXIV Šiaulių rajono liaudiškos muzikos  kapelų ir liaudies muzikantų šventė „Auksinio rudens valsas“ Micaičiuose 2018 m.

 

Renginys „Dovanoju tau, Mamyte“ 2018 m.

 

Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai Micaičiuose 2018 m.

 

Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos vasaros šventė Micaičiuose, Gintarės Karaliūnaitės koncertas 2018 m.

 

Kaimynų diena 2018 m.

 

2018 metų vasarą Micaičių filialas dalyvavo iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“.
Edukacinius – kūrybinius užsiėmimus vedė  ir piešimo technikos mokė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro dailininkė Zita Volkvičienė.

 

Micaičių filialo kultūros renginių organizatorė Vaiva Melvydaitė dalyvavo edukacinėje programoje ir vyko į Heureka mokslo centrą Helsinkyje (Suomija) 2018 m.

 

Edukacinės – kūrybinės dirbtuvės „Pasveikink mamą“ Pakumulšių salėje 2018 m.

 

Edukacinių – kūrybinių užsiėmimų metu „gimė“ nepakartojami naminukai

 

Užgavėnių linksmybės 2018 m.

 

„Žydintis kilimas“ Pakumulšiuose, skirtas Atkurtos Lietuvos 100 – mečio proga