DRĄSUČIAI

                                                                                                

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro

DRĄSUČIŲ FILIALAS

(III kategorija)

Kulturos namai

Laisvės g. 30, Drąsučiai, LT–81108, Šiaulių r.      

Kultūros renginių organizatorė Inga Jonuškienė tel. (8 41) 37 63 75, el. p. ingike1983@gmail.com

Drąsučiai – niekuo neišsiskiriantis priemiestis, tačiau čia yra viena iš dviejų Kuršėnų miestui priklausančių stočių – Drąsučių geležinkelio stotis, gyvenvietėje veikia pagrindinė mokykla, medicinos punktas ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Drąsučių filialas.

Drąsučių filiale dirba trys žmonės, du iš jų – kūrybiniai darbuotojai. Visi kūrybiniai darbuotojai turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

2017 m. Drąsučių filialui įteikta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėka už aktyvų dalyvavimą iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ ir turiningą veiklų organizavimą vaikų vasaros atostogų metu.

2018 m. ŠRSKC Drąsučių filialo kultūros renginių organizatorė Inga Jonuškienė gavo padėkos raštą iš Lietuvos Tautosakos archyvo skyriaus už dalyvavimą projekte „Lietuvos nepriklausomybės 100-čio akimirkos“, atsiunčiant nuotraukas iš kūrybingo Vasario 16 d. šventimo.

Kultūros renginių organizatorė – Inga Jonuškienė

Inga Jonuskiene

Meno vadovė – Eugenija Jurkienė

Eugenija Jurkienė

Pagrindinės Drąsučių filialo veiklos kryptys:

 • Saugoti, skleisti, perduoti iš kartos į kartą tautines ir vietos tradicijas.
 • Organizuoti kultūrinius renginius, skleisti šokio, muzikos ir teatro meną.
 • Rūpintis kolektyvų narių meninių poreikių ugdymu ir tenkinimu, puoselėti bendrąją ir etninę kultūrą, ugdyti ir skatinti visokeriopą meninę saviraišką.
 • Dalyvauti įvairiuose respublikiniuose renginiuose, festivaliuose.

Tradiciniai Drąsučių filialo renginiai:

 • Lietuvos nepriklausomybės dienos šventinė popietė „Lietuva – mano gimtinė“. Ši šventinė popietė kasmet kviečia Drąsučių mokyklos pradinių klasių mokinius ir Drąsučių filialo mėgėjų meno kolektyvus pasidžiaugti gražią Lietuvos šventę.
 • Užgavėnių šventė. Tai šventė, kuri jau yra tapusi tradicija. Kiekvienais metais yra organizuojama persirengėlių eisena per Drąsučių kaimo gatves. Po eisenos viskas persikelia prie Drąsučių filialo ar drąsučių mokyklos. Vyksta improvizacinis vaidinimas (kanapinio ir lašininio), laikantis senų papročių, tradicijų. Jau keli metai prie renginio prisideda Drąsučių bendruomenė susirinkusius vaišindama ką tik iškeptais blynais, karšta kakava, o Drąsučių mokykla nudžiugindama vis išradingesnėmis Morėmis.
 • Smagiausia tradicinė lietuvių vasaros šventė „Joninės“.  Tai didžiausia Drąsučių kaimelio vasaros šventė. Renginio metu visada pasirodo visi Drąsučių filialo mėgėjų meno kolektyvai. Joninėse stengiamės, kad atsispindėtų senovės lietuvių gamtos garbinimas – ugnies kūrimas, vainikų pynimas, būrimas, tradiciniai Joninių žaidimai. Labai džiaugiamės, kad jau keletą metų Joninėse dalyvauja medžiotojų būrelio nariai (verda medžiotojų sriuba – šiurpa ir plovą), prie renginio organizavimo prisideda Drąsučių bendruomenė. Vyksta įvairiausi apdovanojimai, rungtys, varžybos.
 • Švaros ir tvarkos akcija „Darom“. Nuo pat akcijos pradžios Drąsučių filialas, o pastaruosius kelis metus ir Drąsučių bendruomenė prisijungia prie švaros akcijos „DAROM“, kiekvienais metais tvarkomos vis kitos Drąsučių apylinkės vietos. 2017 m. buvo tvarkoma įrengta vaikų žaidimų aikštelė Drąsučių miškelyje. Norime pasidžiaugti, kad Drąsučių kaimo žmonėmis, tausoja ir saugoja pastatytus įrengimus, o šiukšles metą į šiukšlių dėžes.
 • Gerumo akcija „Būkime geresni vienas kitam“. Drąsučių filialo moterų klubo „Gyvenimo prieskoniai narės nuo susikūrimo pradžios vykdo gerumo akcija „Būkime geresni vienas kitam“ – jos metu yra lankomos daugiavaikės šeimos, vieniši senyvo amžiaus žmonės, žmonės, turintys negalią, žmones, kurie ypatingi savo gerumu ir atjautimu.  Norima, kad ši akcija ateityje būtų moterų klubo ilgalaikis projektas.

Drąsučių filialo meno mėgėjų kolektyvai:

 

Moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“

Moteru klubas

Vadovė Eugenija Jurkienė

Kartą per savaitę susirenkančios moterys čia ateina po darbo dienos mokykloje, bibliotekoje, kultūros namuose, darželyje, parduotuvėje. Moterų klubas gyvuoja jau nuo 2008 metų. Tai galimybė moterims susiburti ir padėti viena kitai bei sau spręsti aktualias problemas, nagrinėti sau patinkančias temas. Klubo esminė idėja – sudaryti galimybę moterims tapti aktyviomis. Klubo narės jau kelis metus iš eilės vykdo gerumo akciją „Būkime geresni vienas kitam“ – jos metu yra lankomos daugiavaikės šeimos, vieniši senyvo amžiaus žmonės, žmonės, turintys negalią, žmones, kurie ypatingi savo gerumu ir atjautimu. Norima, kad ši akcija ateityje būtų moterų klubo ilgalaikis projektas. 2013 metais moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai” paminėjo penkerių metų veiklos sukaktį.

2016 metais moterų klubui prasidėjo itin aktyviai: suorganizuota Sausio 13-osios iniciatyva, juodojo birželio atminimo akcija, edukaciniai mokymai „Pasipuoškime Šv. Velykom“, daug įvairių popiečių ir švenčių.

2017 m. Moterų klubo vadovės iniciatyva buvo suorganizuotas moterų klubo „Gyvenimo prieskoniai“ 2017 m. kalendoriaus pristatymas, tautodailininkės Astos Urbelienės autorinių darbų paroda, popietė „Jūs-pasaulio žiedai“, edukaciniai mokymai „Žaislų siuvimas“, „Kalėdinių dekoracijų gamyba“, padėjo organizuoti Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos vasaros šventę, dalyvavo dviračių žygyje, himno giedojime, skirtame piliakalnių metams pažymėti (partnerystė), organizavo tradicinę gerumo akcija „Pasidalinkime savo gerumu“.

2018 m. Moterų klubo narių iniciatyva buvo suorganizuotas edukacinių renginių ciklas „Sveikos gyvensenos receptai“, kurių metu moterys dalyvavo mankštoje su gimnastikos kamuoliais, kurią vedė Lietuvos sporto universiteto IV kurso kineziterapijos studentė Akvilina Rupšytė ir paskaitoje „Kaulų, sąnarių, stuburo gydymas ir profilaktika“, vedė lektorius – tarptautinio Didžiosios Britanijos homeopatijos centro atstovas Lietuvai Tomas Vilūnas. Rudenį moterų klubas pradėjo edukacinį projektą „Basų pėdų takas“. Rudenį buvo paruošta erdvė, kurioje bus įgyvendintas projektas, o kaitrią pavasario pavakarę moterys savo darbus pabaigė. Basų pėdų takas padengtas: akmenų, žvyro, skaldos, kankorėžių, kaštonų ir vytelių danga. Projekto idėją pasiūlė klubo vadovė Eugenija Jurkienė. Projektą klubo narės finansuoja savo lėšomis. Tikimės, kad „Basų pėdų takas“ džiugins kiekvieną, kuris šiltuoju metų laiku galės atpalaiduoti savo pėdas nuo avalynės gniaužtų ir leisti joms pajusti pačių įvairiausių paviršių. Moterys surengė akcija „Padovanokime paukšteliams namelius“, bei atšventė savo klubo 10-ties metų kūrybinės veiklos sukaktį.

2019 m. moterų klubas džiaugiasi bendravimu ir bendradarbiavimu su Kuršėnų politechnikos mokyklos mokytojomis, Varputėnų bendruomene bei Šiaulių r. savivaldybes sveikatos visuomenės biuriu. Organizuoti įvairūs edukaciniai užsimėmimai, protų mūšis „Aš nuo Žemaitijos krašto“, paskaita su lektoriumi D. Ražausku „Streso nugalėjimas lengvai ir greitai“,paskaita su žolininku Mariumi Lasinsku, Psichologo Evaldo Karmazos edukacinė paskaita, susitikimas su sveikos gyvensenos ir mitybos specialistu A. Sujeta, poezijos vakaras „Bobų vasara, popietė „Gyvenkime kaimyniškai“, inicijavo akciją „Alyvų sodinimas“. Moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ dalyvavo Užgavėnėse prie Žaliūkų malūno Šiauliuose, pristatė savo meninę programą.

Šiuolaikinių šokių grupė ,,IRIS“

Vadovė Inga Jonuškienė

„IRIS“ savo repertuare šoka įvairiausio stiliaus šokius: kantri, šiuolaikinius šokius, repo, aerobikos ir šiek tiek hip hopo. “IRIS” koncertuoja savo kaimo bendruomenei, rajono  renginiuose, dalyvauja Šiaulių rajono Drąsučių pagrindinės mokyklos rengiamuose projektuose ir renginiuose.

2008, 2009, 2012 m. dalyvavo Respublikinėje šokio šventėje „Atidarykim vartelius“ (gauta nominacija „Už nuotaikingai atliktus šokius“ – 2008).

2009 m. dalyvavo Respublikiniame vaikų ir jaunimo šokio festivalyje – konkurse „Saulė – 2009“.

2010 m. dalyvauta Respublikiniame vaikų ir jaunimo šiuolaikinio šokio festivalyje „IŠREKŠK SAVE 2010“ Plungėje.

2012 m. įgyvendino šokio projektą „Vilties burės“.

2013 m. dalyvvavo Kuršėnų miesto renginyje „Kuršėnai – puodžių sostinė“.

2014 m. regioninėje dainų ir šokių šventėje „Čia mūsų namai“.

2015 m. dalyvavo BEACTIVE projekte – judėk šokio ritmu.

2016 m. dalyvavo:

 • II-ajame Respublikiniame kaimo vietovių ir mažų miestelių festivalyje „Šokio sūkury 2016“ Lauksargiuose.
 • Respublikiniame vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Terpsichorės keliais“ Joniškyje.
 • Šokio šventėje „Atvira erdvė“ – gauta nominacija „Už šokio puoselėjimą“.
 • Miesto šventėje „Kuršėnai – puodžių sostinė“, skirtoje miesto 435 įkūrimo metinėms.
 • BEACTIVE projekte – judėk šokio ritmu.

2017 m. dalyvavo:

 • Šokio šventėje „Atvira erdvė“ – gauta nominacija „Už šokio puoselėjimą“.
 • III-ajame Respublikiniame kaimo vietovių ir mažų miestelių festivalyje „Šokio sūkury 2017“ Lauksargiuose.
 • Respublikiniame vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Terpsichorės keliais“ Joniškyje.
 • Respublikiniame mažų miestelių ir kaimo vietovių šokių festivalyje „Šokis manyje – 2017“ Drąsučiuose;
 • Beactive Europos sporto savaitė „Beactive – judėk Zumbos ritmu“;
 • Rajoninė mokinių konferencija „Patyčioms – Ne“.

2018 m. dalyvavo:

 • Šokio šventėje „Atvira erdvė“
 • Pasaulinėje sniego dienoje Lietuvoje;
 • Akcijoje „Šokame Lietuvai“, skirtoje tarptautinei šokio dienai;
 • Respublikiniame mažų miestelių ir kaimo vietovių vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Šokis manyje – 2018“ Drąsučiuose.
 • Šiaulių regiono dainų ir šokių šventėje „Vardan tos…“ Kuršėnuose.
 • Beactive Europos sporto savaitė „Beactive – judėk šokio ritmu“.

2019 m. dalyvavo:

 • Pasaulinėje sniego dienoje Lietuvoje;
 • Akcijoje „Šokame Lietuvai“, skirtoje tarptautinei šokio dienai;
 • Respublikiniame vaikų ir jaunimo dainų ir šokių festivalyje „Vaikystės spalvos“ Kalvarijoje;
 • Respublikiniame mažų miestelių ir kaimo vietovių vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Šokis manyje – 2019“ Drąsučiuose.
 • Kuršėnų miesto šventėje „Kuršėnams – laikinajai Žemaitijos sostinei-438“ Kuršėnuose;
 • XIX Respublikinėje tradicinėje kalendorinėje šventėje „Jurginės“, skirtoje Žemaitijos metams dalyvavo kultūros renginių organizatorė Inga Jonuškienė.
 • Beactive Europos sporto savaitė „Beactive – judėk šokio ritmu“.

Kolektyvas yra nuolatinis Šiaulių rajono šiuolaikinių vaikų ir jaunimo šiuolaikinio šokio festivalio „Pavasario ritmai“ dalyvis, gautos nominacijos: „Sceninis įvaizdis“ (2013), „Energingiausias kolektyvas“ (2013, 2014), 2017 m. laimėtas III vietos diplomas. Kolektyvo repertuare visi sukurti šokiai vadovės Ingos Jonuškienės choreografija.

 

Šiuolaikinių šokių grupė ,,Mokinukai“

Mokinukai

Susibūrė 2007 m. “MOKINUKAI” koncertuoja savo kaimo bendruomenei, rajono  renginiuose, dalyvauja Šiaulių rajono Drąsučių pagrindinės mokyklos rengiamuose projektuose ir renginiuose.

2008, 2009, 2011, 2012 m. dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje „Atidarykim vartelius“ (gauta nominacija „Žaismingiausia grupė“ (2008), „Šiuolaikiškiausias kolektyvas“ (2011, 2012).

2009 m. Respublikiniame vaikų ir jaunimo šokio festivalyje – konkurse „Saulė – 2009“, gauta nominacija „Už sėkmingą debiutą“.

2009 m. dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje konkurse „Vaikystės spalvos“.

2010 m. dalyvauta Respublikiniame vaikų ir jaunimo šiuolaikinio šokio festivalyje „IŠREKŠK SAVE 2010“ Plungėje.

2015 m. dalyvavo BEACTIVE projekte – judėk šokio ritmu.

2016 m. dalyvavo:

 • II-ajame Respublikiniame kaimo vietovių ir mažų miestelių festivalyje „Šokio sūkury 2016″ Lauksargiuose.
 • Miesto šventėje „Kuršėnai – puodžių sostinė“, skirtoje miesto 435 įkūrimo metinėms.
 • BEACTIVE projekte – judėk šokio ritmu.

2017 m. dalyvavo:

 • Respublikiniame vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Terpsichorės keliais“ Joniškyje.
 • Respublikiniame mažų miestelių ir kaimo vietovių šokių festivalyje „Šokis manyje – 2017“ Drąsučiuose.
 • Beactive Europos sporto savaitė „Beactive – judėk Zumbos ritmu“.

2018 m. dalyvavo:

 • Šokio šventėje „Atvira erdvė“
 • Pasaulinėje sniego dienoje Lietuvoje;
 • Akcijoje „Šokame Lietuvai“, skirtoje tarptautinei šokio dienai;
 • Respublikiniame mažų miestelių ir kaimo vietovių vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Šokis manyje – 2018“ Drąsučiuose.
 • Šiaulių regiono dainų ir šokių šventėje „Vardan tos…“ Kuršėnuose.
 • Beactive Europos sporto savaitė „Beactive – judėk šokio ritmu“.

Kolektyvas yra nuolatinis Šiaulių rajono šiuolaikinių vaikų ir jaunimo šiuolaikinio šokio festivalio „Pavasario ritmai“dalyvis, gautos nominacijos:  „Žaismingiausias kolektyvas“ (2011), „Puikiai atskleistos šokio nuotaikos“ (2013), „Mieliausias kolektyvas“ (2014), 2017 m. laimėtas III vietos diplomas. Kolektyvo repertuare visi sukurti šokiai vadovės Ingos Jonuškienės choreografija.

Liaudiškos muzikos kapela ,,RINGUVA“ 

Veikla laikinai sustabdyta

 

„RINGUVA“ Lietuvos dainų šventės „Būties ratu“ (2007 m.), Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ (2009 m.)  ir  2014 m. Lietuvos dainų šventės „Čia mano namai“, skirtos Dainų šventės 90 – mečiui paminėti, 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ (2018 m. ) dalyvis.

Kapela susibūrė 2004 m. Kolektyve groja ir muzikantai mėgėjai, ir profesionalai. Tai daugiausiai koncertuojantis filialo kolektyvas. Kiekvienais metais kapela surengia daugiau nei 20 koncertų. „Ringuva“ koncertuoja savo kaimo bendruomenei, rajono ir apskrities renginiuose, nuolatinis tradicinės rajono kapelų ir liaudies muzikantų šventės „Auksinio rudens valsas“ dalyvis. Kolektyvo repertuare – vadovo Kęstučio Rupšio aranžuotos lietuvių liaudies dainos ir kapeliniai kūriniai.

2017 m. dalyvavo:

 • Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kapelų varžytuvėse „Grok Jurgeli-2017“ Raseiniuose;
 • XXVI Respublikiniame liaudiškos muzikos kapelų šventėje „Jurginės“ Kuršėnuose;
 • Kraštiečių šventejė „Po tėviškės dangum“ Žarėnuose;
 • VI Šiaulių rajono folklorinių šokių varžytuvės „Pazvalyk tunciavuot“ (dalyvavo vad. Kęstutis Rupšys).

2018m. dalyvavo:

 • Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kaimo kapelų šventėje – varžytuvėse „Grok Jurgeli 2018“ Laukuvoje;
 • Respublikinėje liaudiškos muzikos šventėje „Jurginės 2018“ Ryškėnuose, Telšių rajone;
 • Šiaulių regiono dainų ir šokių šventėje „Vardan tos…“ Kuršėnuose;
 • Tarptautiniame folkloro festivalyje „Atataria Lamzdžiai XXXIII“ Kaune dalyvavo meno vadovas Kęstutis Rupšys;
 • XII-oji „Molio šventėje-2018“ Viekšniuose;
 • Rudens šventėje „Sedos Jurginas“ Sedoje;
 • 49-oji respublikinėje kaimo kapelų šventėje-varžytuvėse „Grok Jurgeli 2018“ Kaune.

2019 m. dalyvavo:

 • Lietuvos valstybės atkūrimo dienos skirtoje šventėje Naisiuose;
 • Užgavėnėse prie Žaliūkų malūno Šiauliuose;
 • VIII Respublikinėje kapelų – šventėje varžytuvėse „Rėkyvos banga“ dalyvavo meno vadovas Kęstutis Rupšys;
 • XIX Respublikinėje tradicinėje kalendorinėje šventėje „Jurginės“, skirtoje Žemaitijos metams dalyavo meno Kęstutis Rupšys;
 • Kuršėnų miesto šventėje „Kuršėnams – laikinajai Žemaitijos sostinei-438“ Kuršėnuose;
 • Folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“ dalyvavo meno vadovas Kęstutis Rupšys;
 • Atšventė liaudiškos muzikos kapelos „Ringuva“ 15 – kos metų kūrybinės veiklos šventę.