ANTANINĖS ŽADŽIŪNUOSE

Graži ir nepakartojama, jau tradicine tapusi Antaninių šventė prasidėjo akmens skulptūrų, skirtų poetui, knygnešiui Jonui Krikščiūnui Jovarui, pristatymu Žadžiūnų bendruomenės kiemelyje. Renginio vedėja, Kairių filialo meno vadovė Nijolė Girniuvienė, džiaugėsi, kad šventėje dalyvauja poeto sūnus Giedrius Krikščiūnas su šeima. Šventę nuostabiais smuiko garsais pradėjo Jovaro proanūkė, jaunoji smuikininkė Ugnė Krikščiūnaitė. Skulptūrų perkėlimo istoriją papasakojo Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantienė.

Tradicinių amatų meistras Albertas Martinaitis ir tautodailininkas, skulptorius Kazys Bimba pasidalino savo mintimis, patirtimi apie tai, kaip gimsta ir kiek laiko reikalauja kuriamos skulptūros. Įdomiai ir išradingai tradicinių amatų meistras Albertas Martinaitis pristatė autorinių darbų parodą „Sumažinti krašto akmens skulptūrų kūriniai“. Savo mintimis pasidalino meistras Marius Tamošaitis, kuris sukūrė ir pastatė infomacinę lentelę.

Bibliotekos savanorė Vilma Skirmantaitė-Čiūdarienė skaitė Šiaulių rajono literatų asociacijos nario Vytauto Garbinčiaus sukurtą eilėraštį Jovarui „Poetui Jovarui atminti“.

Pristatyme dalyvavo ir kalbėjo LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Birutė Banienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Diana Martinaitienė, Kairių seniūnijos seniūnas Artūras Šulčius, Jovaro sūnus Giedrius Krikščiūnas. Visi sustoję tarp skulptūrų po svyrančiais beržais, kartu su Kairių filialo moterų vokaliniu ansambliu sudainavo poeto Jovaro dainą ,,Ko liūdi, berželi“.

Toliau šventinę, smagią nuotaiką dovanojo šokių grupė iš Šiaulių LADY DANCE, ŠRSKC Kairių filialo moterų vokalinis ansamblis (vad. Julius Muliarčikas), Stačiūnų daugiafunkcinio centro moterų vokalinis ansamblis ,,Nostalgija“ (vad. Violeta Bernotienė), autorinių dainų ir šokių grupė KOMETOS, Kairių filialo pramoginės muzikos atlikėja Gitana ir vokalo studijos solistė Raminta.

Buvo pasveikintas ir vainikuotas Antanas. Žadžiūnų VO bendruomenės pirmininkė Malvina Stravinskienė sveikino vyresnius kaimo gyventojus šiais metais švenčiančius garbingus jubiliejus ir sukaktis. Šventės metu skambėjo ne tik dainos, bet ir gražūs žodžiai. Renginio vedančioji Nijolė Girniuvienė ir Malvina Stravinskienė negailėjo šiltų, nuoširdžių padėkos žodžių, saldžių prizų, atminimo dovanėlių visiems prisidėjusiems prie šventės kūrimo. Vaišinomės gardžia sriuba, kurią išvirė Žadžiūnų medžiotojai Andrius Norkaitis, Kęstas Ralys ir Stasys Ralys. Patyrę tą nuostabų bendrystės jausmą, žadžiūniečiai skirstėsi namo.

ŠRSKC Kairių filialo meno vadovė Nijolė Girniuvienė