Rudens šventė Micaičiuose, Kryžiaus išaukštinimo Atlaidai

  Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais Micaičiuose vyko Rudens šventė, Kryžiaus išaukštinimo atlaidai. Šeštadienio vakarą vyko edukacinis renginys,  buvo daromos rudens gėlių puokštės, o  šventės dieną jos buvo išdalintos renginio dalyviams.

Sekmadienio rytą  kultūros namuose buvo atidaryta rankdarbių paroda, kur buvo galima pasigrožėti Irenos Kaselienės, Dalios Daukšienės, Gražinos Rusteikienės, Linos Preimontienės, Diletos Orentienės, Rasos Nauronaitės, Loretos Aušbikavičienės, tautodailininkės Astos Urbelienės rankdarbiais, Monikos Čepaitės foto nuotraukų paroda ,,Micaičiai šiandien‘‘. Parodos atidaryme lumzdeliu grojo Deimantė Aušbikavičiųtė. Didysis lietuvių mąstytojas Vydūnas yra pasakęs: „Kuriantis žmogus yra gražus“. Tai įrodo savo laisvalaikį rankdarbiams paskyrę šios parodos autoriai, spinduliuojantys vidinį grožį. Į savo darbus jie sudėjo rankų darbštumą, širdžių šilumą, grožio suvokimą ir begalinę kantrybę. Autoriai darbus kūrė sau, bet iš noro pasidalinti su kitais ir gimė ši paroda.

Micaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje, vyko Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai, po atlaidų vyko koncertas iš klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklo ,,Muzikinės bažnyčių naktys“ Šiaulių rajone, koncertavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniaus kvartetas ir Dovilė Kazonaitė. Garsiais aplodismentais koncertavusiems dėkojo Micaičių bažnyčios bendruomenė, Šiaulių rajono meras  Antanas Bezaras, režisierius, projekto vykdytojas Zenonas Gestautas.

Po atlaidų visi skubėjo į parkelį, kuriame vyko edukaciniai užsiėmimai vaikams- mokymus vedė Audronė Šlefendorfė, Inga Jonuškienė, Eugenija Jurkienė, Regina Krištanavičienė. Vyko kariūnų, policijos bendruomenės, bibliotekos pasirodymai.

Tautodailininkas Vydmantas Vertelis mokė kaip susikalbant pirštams molio gabalas gali virsti grakščiu ąsočiu. Micaičių bendruomenė ir  baikeriai vaišino visus skania sriuba.

Su švente visus sveikino garbūs svečiai: Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, LR seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, tarybos nariai Ingrida Venciuvienė,ir Algis Mačiulis.

Šaunūs kolektyvai linksmino žiūrovus savo skambiomis dainomis, trankiomis melodijomis, tai- moterų vokaliniai ansambliai iš Kužių ,,Ringuva“, ,,Mėtos“ vad. Kristina Lučinskaitė, liaudiškos muzikos kapela iš Raudėnų filialo ,,Jaunimėlis“ vad. Algis Aušbikavičius, pramoginės muzikos dainas dovanojo Kristina Lučinskaitė .

Šventę vainikavo  POP grupės ,, Žemaitukai“ pasirodymas. Šventės rengėjai padėkoję visiems  už gražią rudens šventę, gerą nuotaiką, geras emocijas palinkėjo būti sveikiems ir kitais metais vėl susitikti.

 

ŠRSKC Micaičių filialo kultūros renginių organizatorė

Loreta Aušbikavičienė