Tradicinė Gruzdžių miestelio šventė „Šv. Roko atlaidai 2019“

Šv. Roko renginiai šiais metais Gruzdžiuose prasidėjo rugpjūčio 15 d. Švč. Trejybės bažnyčioje. Ten buvo laikoma Švč. Sakramento adoracija už pašaukimus į kunigystę ir vienuolystę.

Rugpjūčio 16 dienos vakare Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčioje, po Šv. Mišių, koncertavo Panevėžio stygnių kvartetas ir solistė Laima Česlauskaitė, su programa „Vasaros nakties barkarolė“. Vėliau renginys persikėlė į Gruzdžių nepriklausomybės aikštę. Joje iki pat vidurnakčio vyko buvusių ir esamų gruzdiečių koncertas, kuriame klausytojai išgirdo  „Tehass“, „Muzikantas Vytas“, „Monotone People“, „Brandus“, „Flopikai“ grupių dainas. Kokybišku renginio garsu rūpinosi garso operatorius Gintaras Dzidolikas (Šiauliai).

Rugpjūčio 17 dieną po rytinių Šv. Mišių Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčioje, visi būriavosi prie registracijos į sportines varžybas. Gruzdžių gimnazijos aikštyne vyko krepšinio 5×5 ir tinklinio varžybos. Buvusiame ŽŪM stadione visi norintys išbandė jėgas žaisdami futbolą. Ištvermingiausiems buvo surengtos bėgimo varžybos centrine miestelio gatve.  Dalyviai buvo apdovanoti vertingais prizais.

Nebuvo pamiršti ir mažieji Gruzdiečiai. Po varžybų Nepriklausomybės aikštėje Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos darbuotojos vaikams surengė įvairių edukacijų ir užsiėmimų.

Taip pat aikštėje vyko ir projektas su skaitmenine programa „Prisijungusi Lietuva“, kuri visus norinčius mokino kaip saugiai naudotis informacinėmis technologijomis.

Vakarop Gruzdžių kultūros namuose įvyko iškilminga Augustino Griciaus premijos teikimo ceremonija. Šiais metais premija buvo įteikta Monikai Baltrušaitytei už novelių knygą „Išėję prie upės“. Rašytoją sveikino ir premiją įteikė Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras ir skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Gruzdžių miestelio vardu nugalėtoją sveikino seniūnė Nijolė Bagdonavičienė.

Po iškilmingos premijos teikimo ceremonijos visi išėjo į eiseną ir sudalyvavo akcijoje „Atkurtos Lietuvos 100 – mečio tripalvės salvės“. Grojant Šiaulių rajono pučiamūjų orkestrui (vad. Anatolijus Gaidamaka), visi nešė 100 metrų ilgio vėliavą nuo Gruzdžių gimnazijos su šūkiais ir skanduotėmis, bei patraukė link Švč. Trejybės bažnyčios ir ją apjuosė.

Pasibaigus eisenai, Nepriklausomybės aikštėje prasidėjo šventinis koncertas, kurį rėmė „UAB Baltic Champs“, „Jonas Dundulis“, „Iveta Photography“ ir „Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija“.

Koncerto vedėja Sigita Butvidienė pakvietė šventės svečius – kandidatus į LR seimą Žiemgalos apygardoje Ingridą Venciuvienę, Rūtą Janutienę, Rūtą Billkštytę, Liudą Jonaitį, Saulių Gegecką, rajono merą Antaną Bezarą, tarybos narius Algį Mačiulį ir Iloną Baristienę. Svečiai sveikino visus su gražia tradicine švente. Gruzdžių seniūnė Nijole Bagdonavičienė ir bendruomenės pirmininkė Deimantė Radžvilė apdovanojo Rokus, teikė nominacijas ir pagerbė miestelio ilgaamžius.

Prasidėjo koncertas, kurio metu gražiausius šokius dovanojo Šiaulių raj. Gruzdžių filialo jaunimo ir suaugusiųjų šokių kolektyvai (vad. Janina Veikšienė) ir ispanas Antonio su savo dresuotu žirgu. Taip pat koncertavo Šiaulių raj. Gruzdžių filialo liaudiškos muzikos kapela ir grupė „Langas“ (vad. Marius Tarasevičius), grupė „Monotone People“ (Vad. Gintaras Kiura), Šiaulių raj. Pakapės stilizuota kapela „3×3“ (vad. Julius Muliarčikas).

Šventės puošmena tapo Mariaus Jampolskio ir Irūnos konceras. Po jo, tiesiai iš Švedijos, senoviniu „Cadillac“ automobiliu atvyko grupės „Ljuznes“ ir „Little Mike“, kurie atliko begalę nuostabių pasaulinių hitų. Taip pat koncertavo ir grupė „Dinamika“, kuri nepaliko nei vieno žmogaus abėjingu. Vidurnaktį šventinį koncertą užbaigė fejerverkų šou.

Rugpjūčio 18 dieną vyko Šv. Mišios, į kurias pasisvečiuoti atvyko Skriaudžių parapijos klebonas – kunigas Arūnas Simonavičius. Veikė prekybininkų mugė.

Rugpjūčio 19 dieną Šv. Roko atlaidus užbaigė rytinės ir dieninės Šv. Mišios.

 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialo informacija