RUGPJŪČIO 23-ĄJĄ SUSIKIBKIME Į BALTIJOS KELIĄ!

Šiaulių rajono savivaldybė kviečia visus dalyvauti Baltijos kelio renginiuose, kurie vyks rajono seniūnijose, Kuršėnuose – Lauryno Ivinskio aikštėje, taip pat istorinėje Šiaulių rajonui Baltijos kelio atkarpoje ties Paįstriu bei Gyvojoje grandinėje Vilniuje.

Į Vilnių ir Paįstrį nuveš Savivaldybės išnuomoti autobusai.

Visi esate laukiami, nes esate labai svarbūs savo valstybei, savo tautai ir vienas kitam: lygiai 18 valandą, kur bebūtumėte, susikibkime į Baltijos kelią.

Šią dieną būkime ne žiūrovais, o dalyviais. Su džiaugsmu, dainomis prisiminkime akimirkas, kai prieš 30 metų pabudome, kaip valstybė, kaip tauta, kaip drauge su Latvija ir Estija nustebinome Europą ir pasaulį. Turime šansą tai pakartoti!

Registracija

Dėl vykimo į Vilnių ir Paįstrį išankstinė registracija – būtina, nes autobusuose vietų skaičius ribotas. Jeigu vykstate savo transportu, taip pat pažymėti anketoje. (Pažymėjus punktą „nevykstu“ reikš, kad dalyvausite renginiuose Kuršėnuose arba savo seniūnijoje)

PER NUORODĄ:

https://docs.google.com/forms/d/1tejA_d_x5lAIMkWY6Cl_3lIbVt8lu0EDnNL1lqGEqGU/edit

arba

  1. PAŠTU: vitolda.dovidauskiene@siauliuraj.lt; bitienerolanda@gmail.com

arba

TELEFONAIS +370 41 52 36 95, mob. +370 614 60 549.

Registracija vykdoma iki rugpjūčio 19 dienos.

 

DĖL VYKIMO Į PAĮSTRĮ

Paįstryje bus lankomi Baltijos keliui skirti atminimo ženklai, 18 valandą vyks Baltijos kelio susikabinimo rankomis akcija, kuri vyks prie įspūdingo ženklo ir bus filmuojama iš drono. Taip pat iš Šiaulių rajono atvykusieji bus pakviesti dalyvauti Piniavoje vietos bendruomenės organizuojamame Baltijos kelio 30-mečiui skirtame renginyje bei koncerte, kuriame dalyvaus ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Ventus“.

Į Paįstrį išvykstama rugpjūčio 23 d. 15.00 val. iš L. Ivinskio aikštės, Kuršėnuose, užsiregistravusiems prie autobusų, vykstančių į Paįstrį, būtina atvykti likus 15 min. iki išvykimo laiko, t. y. 14.45 val.

DĖL VYKIMO Į VILNIŲ

Lietuvių etninės kultūros draugija organizuoja ir kviečia dalyvauti Gyvosios Grandinės akcijoje „Baltijos kelias 30“ Vilniuje. 18 valandą Gyvoji grandinė nuo Gedimino Pilies Bokšto nusidrieks iki Ukmergės plento, planuojama, kad į Gyvąją Grandinę susikibs apie 10 000 žmonių. Šiaulių rajonui šioje Gyvojoje grandinėje bus išskirta atkarpa, į kurią ir kviečiami susikibti atvykusieji Savivaldybės autobusais bei iš Šiaulių rajono kilę ir Vilniuje gyvenantys, besimokantys ar tuo metu Vilniuje viešintys Šiaulių rajono žmonės.

Išvykimo laikas Savivaldybės autobusais į Vilnių – rugpjūčio 23 d. 13.00 val. – iš Kuršėnų L. Ivinskio aikštės. Prie autobusų, vykstančių į Vilnių, būtina atvykti likus 15 min. iki išvykimo laiko, t. y. 12.45 val.

DĖL RENGINIŲ KURŠĖNUOSE

9.00 val. – Šv. Mišios Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje;

10.00 val. – minėjimas prie Rezistentų paminklo;

18.00 val. Lauryno Ivinskio aikštėje – įspūdinga susikabinimo rankomis pilietinė akcija „Laisvė mūsų delnuose“ su vėliavomis, tautine atributika, po akcijos L. Ivinskio aikštėje – muzikos grupės „Tykiai“ ir populiariosios muzikos atlikėjo Tado Juodsnukio koncertas.

 

DĖL RENGINIŲ SENIŪNIJOSE

Kviečiame Baltijos kelio 30-metį paminėti seniūnijose – lygiai 18 valandą susikibti rankomis į Gyvąją grandinę skambant įžymiajai dainai „Bunda jau Baltija“ ir kitoms tautą įkvėpusioms Atgimimo laikų dainoms. Susiburkime jaukiausioje miestelio vietoje, atsineškime arbatos, pabūkime Baltijos kelio, tokio svarbaus mūsų tautai ir valstybei, vienybėje su tauta, kaimynais, artimaisiais.

 

SVARBU!

  • Šiaulių rajono savivaldybė pasirūpins valstybės, rajono vėliavomis, taip pat tautine atributika, užrašais ant autobusų. Turintys galimybę pasiimti savo vėliavas – būtinai tai padarykite.
  • Pagrindiniai Baltijos kelio simboliai prieš 30 metų – vėliavos, kardelių puokštės, žvakelės, perrištos juodais kaspinais minint Juodojo kaspino dieną – prisimenant Robentropo-Molotovo paktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę. Taip pat Baltijos kelyje žmonės rankose laikė radijo imtuvus, kurie tuo metu buvo pagrindinė ryšio priemonė, sugebėjusi koordinuoti gyvąją 2,5 milijono žmonių grandinę, nusidriekusią beveik 650 kilometrų nuo Lietuvos per Latviją iki Estijos ir sujungusių trijų Baltijos šalių sostines. Dar vienas svarbus akcentas – užrašai, iš kokio miesto, miestelio atvykusieji stovi Baltijos kelyje.
  • Minėsiantys Baltijos kelio 30-metį seniūnijos taip pat kviečiami atsinešti vėliavų, jų parūpins ir Savivaldybė bei pasiruošti savo miestelių užrašus.
  • Nepamirškite šių istorinių Baltijos kelio akimirkų įamžinti nuotraukose – jos taps svarbia istorine medžiaga, taip, kaip ir nuotraukos, darytos prieš 30 metų – jos turi neįkainojamą vertę.
  • Užsiregistruokite, perduokite žinią apie šiandienos Baltijos kelią, tiems, kurių kol kas ji nepasiekė, kad visi norintys galėtų dalyvauti šiame istoriniame įvykyje.

Daugiau informacijos, kuri nuolatos bus atnaujinama, rasite Šiaulių rajono savivaldybės tinklapyje

www.siauliuraj.lt ; pagrindinė informacija straipsnyje https://www.siauliuraj.lt/lit/Placiau-/2382

taip pat socialiniame tinkle Facebook paskyroje – Šiaulių rajono savivaldybė. Šioje paskyroje informacija taip pat atnaujinama nuolatos.