Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena buvo švenčiama visame Šiaulių rajone

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena buvo švenčiama visame Šiaulių rajone. Vyko pilietinės akcijos, koncertai, susibūrimai.

Kuršėnuose Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo kunigas mons. Vytautas Kadys.

Po Šv. Mišių eisena patraukė prie Vyčio paminklo. Buvo pakelta Lietuvos Respublikos vėliava, sugiedotas himnas. Sveikinimo kalbas sakė Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė. Prie paminklo buvo padėtos gėlės. L.Ivinskio aikštėje gausūs žiūrovai šiltai sutiko tarptautinio folkloro konkurso – festivalio „Saulės žiedas“ dalyvius – liaudies šokių ansamblĮ „Ballet folklorice de la universidad Austral de Chile“ (Čilė) ir kapelą „Dziga“ (Latvija).

Gražią šeštadienio popietę Žarėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai, svečiai iš kaimyninių bendruomenių rinkosi švęsti Lietuvos valstybės šventės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Žarėnų bažnyčioje, kurias aukojo Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys bei Šakynos-Žarėnų parapijos klebonas Stanislovas Žukauskis. Šv. Mišių auka buvo skirta pagerbti ir paminėti Žarėnų parapijoje tarnavusį kunigą  Algirdą  Pakamanį, kuris labai daug prisidėjo atstatant Agailių koplyčią. Romos Dobrovolskienės pasakojimu, kunigas ne tik malda, bet ir savo drąsa, kitų žmonių įtraukimu prisidėjo prie to, kad šiandien galėtume šeimų šventes, atlaidus švęsti Agailių koplyčioje. Gerbiamo kunigo Algirdo Pakamanio atminimui Žarėnų bažnyčioje buvo pašventinta ir pakabinta bronzinė lentelė. Apie atminimo lentelės atsiradimo istoriją papasakojo Šakynos seniūnas Mindaugas Gedvila.

Po šv. Mišių, išklausę S. Butvidienės paruoštos literatūrinės kompozicijos, Žarėnų moterų ansamblio dainų, susirinkta į aikštę prie bažnyčios. Gerą šventinę nuotaiką, trankią dainą dovanojo kaimo kapela „Dziga“ iš Rezeknės (Latvija). Rankos pačios plojo, kojos vietoje kilnojosi, taip buvo linksma klausytis mūsų artimųjų kaimynų muzikos ir dainų. Toliau žiūrovus linksmino svečiai iš tolimos Čilės. Temperamentingi šokiai, melodingos dainos – viskas buvo dovanota su didele meile ir pagarba žiūrovui. Plota, dėkota, o pabaigoje ir patys žiūrovai šoko su svečiais iš Čilės. Buvo labai smagu, džiugu ir šventiška.

Šventė įvyko, gera nuotaika aplankė visus.   Daug darbo ir širdies dėl šventės organizavimo įdėjo šie žmonės: Sigita Butvidienė, Jolanta Gedaminskienė, Roma Dobrovolskienė. Renginio rėmėjai: D. ir A. Jurgaičiai, „Baristų duona“, Šakynos seniūnija. Šventės organizatoriai dėkingi vaikams, kurie deklamavo eilėraščius, Žarėnų moterų ansambliui už suteiktą susikaupimą šv. Mišių metu, puikias giesmes. Didelį ačiū tartas tiems žmonėms, kurie puošė bažnyčią, tvarkė aplinką.

„Kai mūsų daug, širdyje dega tėvynės meilės liepsnelė, viskas yra įmanoma ir įveikiama,“ – kalbėjo Mindaugas Gedvila, Šakynos seniūnijos seniūnas..

Svečiai iš tolimosios Čilės ir Latvijos buvo sužavėti ypač skaniu lietuvišku maistu, kuriuos paruošė šventės organizatoriai. Kad kelionė namo neprailgtų, jie gavo balto lietuviško sūrio ir medaus.

Kuršėnuose Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos kulminacija tapo svečių iš Serbijos – ansamblio „Djido“ koncertas ir pilietinės akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“  Lietuvos Valstybės himno giedojimas.

Visus su švente pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, LR Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas.

 

Parengė Zigmas Ripinskis

Gautas sutikimas viešinti