Ginkūnai šventė 345-ąjį gimtadienį

Ginkūnų seniūnijos šventė „Ginkūnų vasara 2019“ prasidėjo bronzinės lentelės „345 metai Ginkūnams“ atidengimo akcija. Ginkūnų seniūnijos seniūnė Vilija Kvasienė pažymėjo, jog Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ženklu savo mintis, širdis ir aplinką puošiame ketverius metus – nuo 2017-ųjų iki 2020-ųjų. Todėl, kad tiek laiko užtruko Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo idėjos kelias iki Atkurtos Lietuvos valstybės virtimo faktu.

Šiaulių rajono savivaldybė įgyvendina Atkurtos Lietuvos 100-mečio įprasminimo programą. Viena iš daugelio jos priemonių – bronzinių lentelių, įamžinančių kiekvienos Šiaulių rajono seniūnijos institucijų ir gyventojų pasirinktus įvykius ir arba asmenybes, pagaminimas ir iškilmingas atidengimas su vietos bendruomene ypatingu metu ypatingoje vietoje.

„ Šiandien čia ir dabar mes dalyvaujame ir liudijame, kad mums svarbus ir brangus šioje bronzinėje lentelėje įamžintas faktas ir jo prisiminimas bei perdavimas ateities kartoms. Ginkūnų vardas rastas rašytiniuose šaltiniuose 1673 metais,“ – kalbėjo seniūnė Vilija Kvasienė.

Aidint aplodismentams  bronzinę lentelę atidengė Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys ginkūniškis Arūnas Grubliauskis ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. Jie abu pasakė sveikinimo kalbas.

Ginkūnų moterų vokalinis ansamblis „Rasa“ ir visi susirinkusieji uždainavo „Lietuva brangi“.

Po to šventė persikėlė į Ginkūnų parką. Gausiems žiūrovams surengtas meno mėgėjų koncertas. Koncertavo moterų vokalinis ansamblis „Rasa“ (vad. B. Andriukaitienė), liaudiškų šokių grupės „Diemedėlis“ (vad. L. Lideikienė) ir „Dobilas“ (vad. V. Verkulienė), Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos mokinės – dvi Ugnės ir Smiltė, Augustė Stancelytė, ginkūniškiai bardai Gitana ir Giedrius Morkiai, liaudiškos muzikos kapela  „Švedė“ (vad. Z. Bružienė).

Šventės vedantieji – Vilija Kvasienė ir Elvyra Chalikova į sceną pakvietė Šiaulių rajono savivaldybės merą  Antaną Bezarą, mero padėjėją Ritą Žadeikytę, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorių Gipoldą Karklelį, ŽŪB „Ginkūnų agrofirma“  valdybos pirmininką, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narį Arūną Grubliauskį, bei kandidatę į LR Seimo narius Rūtą Janutienę. Po sveikinimo kalbų buvo pristatyti naujai išrinkti seniūnaičiai, o Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ prezidentas Arnas Lukošaitis apdovanojo „mini“ krepšinio turnyro nugalėtojus.

Po visą Ginkūnų parką buvo išskleista šimtametrinė Lietuvos trispalvė.

Iki vėlumos ginkūniškiai linksminosi su estradinės muzikos atlikėjais, veikė klubo „Seni ratai“ senųjų automobilių ekspozicija, Ginkūnus nutvieskė ugnies šou…