„Kaimynų diena“ Gilaičiuose

Kaimynų diena – tai diena, kuri skirta paskatinti žmones bendrauti, puoselėti bendruomeniškumo jausmą, pažinti tuos, kurie gyvena šalia.

Gilaičiuose jau ketvirtus metus buvo suorganizuota ,,Kaimynų diena“. Į šventę atvyko ne tik vietiniai gyventojai, bet ir kaimynai iš Aukštelkės, Sauginių, Kužių miestelio.

Šventės dieną buvo surengta „Mano mamos skarelė“ paroda, bei  buvo pristatyta. Parodoje skarelės buvo eksponuojamos iš Gilaičių, Sauginių, Aukštelkės.

Šventės metu nominuotos trys skarelės. Orginaliausios skarelės nominacija įteikta Grasildai Ravinienei iš Sauginių. Gražiausios skarelės istorija pripažinta ir nominacija įteikta Vijolei Mockienei bei Zofijai Matjošaitienei iš Gilaičių. O skarelių, skarelės  nominacija įteikta Juzefai Kaušienei iš Sauginių. Dalyviai dalyvavę skarelių parodoje, buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Kaimynų šventėje gerą nuotaiką dovanojo Joniškio rajono Gasčiūnų kaimo bendruomenės teatras „Kitaip“ su spektakliu E. Untulio „Nosis su apgamu“ (vad. Virgilija Stasevičiutė). Skambiomis dainomis visus džiugino liaudiškos muzikos kapela iš Sauginių (vad. Regina Krikštanavičienė, Kristina Lučinskaitė). Gražias dainas dovanojo solistė Kristina iš Kužių. Gražiausius šokius šoko ŠRSKC tautinių šokių kolektyvas „Diemedėlis“ iš Kuršėnų (vad. Loreta Lideikienė).

Padėkota šventės rėmėjams: Arvydui Vilčiauskui, Ingai ir Arūnui Šadlauskams, Vilmai Lekavičienei. Prieš atsisveikindami kaimynai vaišinosi gardžia sriuba, kurią virė Audronė Dilinskienė iš Sauginių.

 

 

ŠRSKC Gilaičių filialo kultūros renginių organizatorė

Regina Krikštanavičienė

Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė