Gilvyčių salėje vyko popietė ,,Su aušra atbudęs‘‘, skirta Juozo Tumo –Vaižganto 150 – osioms  gimimo metinėms paminėti

Suaugusieji ir mokiniai rinkosi į Gilvyčių salėje organizuojamą popietę ,,Su aušra atbudęs‘‘, skirtą Juozo Tumo –Vaižganto 150 – osioms  gimimo metinėms paminėti. 2019 metai Lietuvoje paskelbti – Juozo Tumo – Vaižganto metais.

Popietę pradėjo ir vedė reng. org. R. Janaitienė. Popietėje dalyvavo Gilvyčių mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rasa Maziliauskaitė ir mokyklos bibliotekininkė Roma Rimeikienė. Mokytoja Rasa pasakodama ir demonstruodama skaidres ,išsamiai supažindino su Juozo Tumo – Vaižganto biografija, apžvelgė jo kūrybą, nušvietė jo kaip spaudos darbuotojo, literatūros istoriko bei kritiko, visuomenės veikėjo, pedagogo ir kunigo kelią. Mokyklos bibliotekininkė papasakojo apie įvairius rašytojo  nuotykius per visą  jo gyvenimą, apie slapyvardžio atsiradimo priežastį.

Su malonumu ir didžiausiu susidomėjimu žiūrėjome demonstruotą filmą ,,Vaižganto kailiniai‘‘. Popietės metu vyko viktorina. Dalyviai atsakinėjo į įvairius klausimus  apie Juozą Tumą – Vaižgantą. Laimėtojų laukė žolelių arbatos  pakuotės.

Popietės metu veikė spaudinių paroda ,,Su aušra atgimęs‘‘ apie

Šios dienos popietė kiekvienam dalyviui buvo tikra sielos atgaiva, išminties ir stiprybės šaltinis.

 

R. Janaitienė

Šiaulių rajono savivaldybės  kultūros centro Bazilionų filialo Gilvyčių salės informacija