Popietė Žemaitijos metams paminėti, Verbūnuose

2019-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Žemaitijos metais ir tai padarė neatsitiktinai. Šiemet sukanka 800 metų nuo pirmojo Žemaitijos paminėjimo 1219 metų Lietuvos ir Volynės kunigaikščių taikos sutartyje. Per visą šį laikotarpį Žemaitija įnešė nemenką indėlį į Lietuvos valstybės gyvenimą, išlaikydama papročius, kalbą tradicijas ir savitą krašto istoriją.

Šiai progai paminėti balandžio 4 dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Verbūnų filiale vyko popietė „Žemaitokų šieliuones“. Į kultūros centro ir bibliotekos suorganizuotą renginį atvyko pradinių klasių mokiniai iš Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro, lydimi mokytojos Almos Steponavičienės, Verbūnų folkloro „Rugelis“ dalyviai (vadovės Ona Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė), Verbūnų bendruomenės nariai.

Popietę pradėjusi  kultūros centro renginių organizatorė Ona Baranauskaienė  dalyvius supažindino su Žemaitijos istorija, priminė svarbiausius įvykius, datas, faktus, papasakojo žemaitišką pasakojimą. Vėliau vyko folkloro ansamblio „Rugelis“ koncertas, visi buvo pakviesti kartu padainuoti žemaitiškas dainas, po kurių sekė žaidimai, šmaikštūs pasakojimai ir trankūs tradiciniai žemaičių šokiai.

Mokytoja Alma Steponavičienė supažindino su Raudėnų krašto papročiais ir tradicijomis.

Bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė papasakojo apie Kelmės krašto šnektą –  dūninikus. Priminė,  kad mūsų tėvų, senelių tarmiškas kalbėjimas daug spalvingesnis, šmaikštesnis ir gyvesnis. Pamokė keletą to krašto žaidimų.

Po linksmų šokių, žaidimų ir dainų visi vaišinomės žemaitiškais valgiais. Renginys abejingų nepaliko: tai buvo linksmos „Žemaitokų šieliones“.

 

 

Ona Baranauskienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Verbūnų filialo informacija