Žiemos išlydėjimo šventė – Užgavėnės Drąsučiuose

Užgavėnės bene labiausiai mėgstama tradicinė liaudiška šventė Lietuvoje. Kovo 5 d. žiemos išlydėjimo šventė pakvietė visus: Drąsučių mokyklą, Drąsučių bendruomenę ir ŠRSKC Drąsučių filialą ir kaimo gyventojus.

Jau nuo pat ryto Drąsučių mokykloje vyko netradicinė ugdymosi diena: vyresnieji mokiniai galėjo pasigaminti kaukes iš molio, išmokti Užgavėnių dainų ir šokių, įvairių sportinių žaidimų.  Mažesniųjų klasių mokiniai gaminosi kaukes ir įvairias Užgavėnių priemones. Technologijų mokytoja Modesta Purienė surengė Užgavėnių kaukių parodą. Vyresniųjų klasių mokiniai pasveikino mažuosius mokinukus ir perdavė šilčiausius linkėjimus bei vaišes nuo raganų karalienės.

Skambant liaudiškai muzikai persirengėliai skubėjo išvaryti žiemą iš kiemo. Šėlo tiek vaikai, tiek mokytojai. Čia galima buvo pamatyti ožius, čigones, raganas, velnius, laumes ir visokius kitokius personažus. Netrukus Kanapinis stojo į kovą su Lašininiu. Kelios akimirkos ir kova baigta. Lašininis paguldytas ant menčių. Pergalę, kaip ir kasmet, šventė Kanapinis. Pasibaigus Kanapinio ir Lašininio kovai, įvairiausiems Užgavėnių šokiams visi patraukė prie žiemos simbolio Morės, ji labai greit sudegė. Tikimės, kad ir žiema taip greit pasitrauks. Drąsučių bendruomenė visus susirinkusius pavaišino sočia žirnių košę ir blynais. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie gražios žiemos šventės.

 

Inga Jonuškienė

ŠRSKC Drąsučių filialo kultūros renginių organizatorė