Šventiniai renginiai Verbūnuose, skirti Vasario 16-ąjai paminėti

2019 metų vasario 15 dieną į Lietuvos trispalvės spalvomis pasipuošusius Verbūnų kultūros namus rinkosi ir maži ir vyresni Verbūnų bendruomenės nariai. Čia vyko šventinė popietė  „Po tėviškės dangum“ ir edukaciniai užsiėmimai „Dalinkimės laisvės spalvomis“.
Istorijos mokytoja Irena Stonienė trumpai papasakojo apie vasario 16-osios svarbą mūsų tautos istorijai. Savo prisiminimais pasidalino vyriausia šventės dalyvė Genovaitė Skupienė. Apie pagrindinius Lietuvos valstybės simbolius- vėliavą ir tautinį kostiumą pasakojo kultūros renginių organizatorė Ona Baranauskienė. Popietėje skambėjo nuoširdūs posmai, lietuviškos dainos (poeziją skaitė Antanina Petrauskaitė, dainas atliko Verbūnų folkloro ansamblis „Rugelis“, vadovės Ona Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė). Renginio metu veikė knygų paroda ,,Tėviškės vardas – žemė gimtoji“.
Vėliau visi dalyviai buvo pakviesti dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose: „Virtualios  realybės žaidimai su akiniais“, „Spalvų ir šviesos terapija su šviečiančiais molbertais“, „Piešimas  3D pieštukais“ ir „Piešimas ant vandens“. Edukacijas vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus darbuotojai: kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Roberta Rasikienė ir bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius. Susirinkusiųjų nuomone, visos edukacinės veiklos buvo labai patrauklios, leidžiančios išreikšti susikaupusias emocijas, patirti kūrybos džiaugsmą ir juo dalintis su šalia esančiais. Dėkojame edukatoriams už labai įdomiai pravestus užsiėmimus.

 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Verbūnų filialo informacija