Atkurtos Lietuvos 101- ųjų metinių minėjimas ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą…“ Pakumulšiuose

„Kraštas, kurį paveldėjom iš savo protėvių, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos ir jo žemėlapio neišnyktų.“ ( Justinas Marcinkevičius).

Micaičių filialo Pakumulšių salėje vyko atkurtos Lietuvos 101- ųjų metinių minėjimas ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą…“ Renginys prasidėjo Lietuvos valstybės tautiška giesme. Visus susirinkusius pasveikino Lietuvos seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnės pavaduotoja Aušra Doveikienė.

Šventinį koncertą pradėjo nuolatiniai mūsų svečiai, Kuršėnų meno mokyklos mokiniai. Juos paruošė mokytojai Viktorija Zauraitė ir Kęstutis Rupšys. Jauniesiems smuikininkams akompanavo mokytoja Danutė Steckienė. Jautrią programą atliko ŠRSKC moterų vokalinis ansamblis ,,Svaja,, (vad. B. Lazdauskytė). Vakarą paįvairino įvairių poetų eilės apie Lietuvą, skaitomos Bronės Poškienės, Irutės Daujotienės, Monikos Bružaitės, Indrės Baltrušaitytės. Koncertuojant Pakumulšių salės moterų vokaliniam ansambliui ,,Gaudenė,,- visa salė dainavo kartu. Po pasirodymų, dar ilgai bendravome prie kvapnios mėtų arbatos puodelio.

 

Birutė Lazdauskytė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Micaičių filialo Pakumulšių salės informacija