Naisiuose meninio skaitymo konkursas, skirtas poeto Zigmo Gėlės 125-osioms gimimo metinėms

Naisių literatūros muziejuje vyko tradicinis meninio skaitymo konkursas „Tėviškės vaizdeli, koks tu man brangus!“, skirtas poeto Zigmo Gėlės 125- osioms gimimo metinėms.  Jame dalyvavo  net 29  Naisių mokyklos skaitovai – nuo penktoko iki dešimtoko. Išsirinkti lietuvių literatūros autorių kūrinius bei pasiruošti konkursui  mokiniams padėjo lietuvių kalbos mokytoja Daiva Remeikienė.

Konkursui mokiniai rinkosi S. Nėries, B. Brazdžionio, J. Degutytės, J. Erlicko, Z .Gėlės ir kt. autorių eiles. Laureatams išsiaiškinti buvo pristatyta vertinimo komisija, kurią sudarė: Naisių mokyklos direktorius  Vytautas Šimkus, Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmų vadovas Dovydas Petkus bei Naisių fotografas Žydrūnas Budzinauskas.  Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Mokiniai vertinti pagal gebėjimą  įtaigiu žodžiu, mintimi ir emocija veikti klausytojus, kad  skaitovas gebėtų  kalbėti garsiai, aiškiai, organiškai (natūraliai). Skaitovai vertinti  dviejose amžiaus grupėse. 5-7 klasių grupėje  laureate tapo ir 1-ąją vietą laimėjo  Gabrielė Tamašauskaitė (7 klasė),   2-oji  vieta paskirta  Vakarei Matijošiūtei (6 kl.) ,  o 3-ąją vietą pelnė Daivaras Šauklys ( 7 klasė).  8-10 klasių grupėje nugalėjo dešimtokas   Erikas Balsys, antroji vieta atiteko Ugnei  Petravičiutė, o trečioji – Erikai Ragainytei (8 kl.)

Renginys neprailgo, nors norinčių deklamuoti buvo išties daug. Kaip ir jaudulio bei noro laimėti. Komisija netruko išrinkti ir tą, kuris atstovaus mokyklai rajone. Tokiu  atstovu  tapo 10  klasės mokinys Erikas Balsys.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir  saldžiais prizais. Mokiniai džiaugėsi savo pasirodymais ir tikisi, kad renginio organizatoriai ir kitąmet surengs šventę, kurioje bus gera ne tik savo jėgas parodyti, bet ir kitais pasidžiaugti.

 

Rita Žukauskienė

ŠRSKC Naisių filialo informacija

Žydrūno Budzinausko nuotraukos