ŠRSKC moterų vokaliniai ansambliai „Melodija“ ir „Gegužė“ dalyvavo XIII tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje “Silver Bells”

2019 m. sausio 10-13 dienomis Daugpilyje (Latvija) vyko XIII tarptautinis sakralinės muzikos festivalis “Silver Bells” . Tarp 150 kolektyvų iš Latvijos, Vokietijos, Baltarusijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos  savo koncertinę programą pristatė ir keturi Lietuvos kolektyvai: Šiaulių miesto berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mergaičių choras „Dixi ir du Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro moterų vokaliniai ansambliai „Melodija“ (vadovė Daina Kavaliauskienė) ir „Gegužė“ (vadovė Laura Petkuvienė).

Keturias dienas trukusį konkursą stebėjo ir vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Slovakijos, Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos vokalinio žanro aukščiausio lygio specialistai, žinovai ir pedagogai. Vertinimui buvo pasitelkta šimtabalė vertinimo sistema, pagal kurią susumavus rezultatus ir buvo skiriamos  įvertinimo vietos. Mūsų rajono kolektyvams: „Melodija“ skirta II vieta (82,62), „Gegužei“ – III vieta (74,12).

GRAND PRIX  ir I vietą iškovojo Gdansko universiteto choras, vadovė Aneta Majda (Lenkija).

Šiaulių rajono kolektyvai grįžo pakilios nuotaikos, užsibrėžti tikslai pasiekti, įvertinimai aukšti, o svarbiausia, kad įgyta dar didesnė koncertinė patirtis.

 

ŠRSKC informacija