Advento vakaras „Vai atvažiuoja šventa Kalėda“ Kužiuose

 

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Kužių kultūros namų darbuotojos kvietė į Advento vakarą. Pagrindinis renginio tikslas – Advento vainiko pynimas, kurį pinti pakviesti visi vakaro dalyviai. Renginio vedančioji Lina Kasparienė pasakojo ką reiškia kiekvienas į vainiką dedamas daiktelis. Dar vienas svarbus šventės akcentas – Šviesos dienos paminėjimas. Gruodžio 13 – oji žinoma kaip Šv. Liucijos, Šviesos diena. „Lietuvoje gruodžio viduryje naktys jau nebe tokios juodos, nes iškritęs pirmas sniegas jas prašviesino. Ir dar kas svarbu: nuo šios dienos vakarai nebeilgės – saulutė porą savaičių leisis vis tuo pačiu metu”. (L. Klimka).

Koks Advento vakaras be burtų ir žaidimų? Renginio vedėja paaiškino, kad visi burtai turi būti atliekami ir veikia tik Kučių vakarą. Savo dainomis vakarą paįvairino ŠRSKC Meškuičių filialo folkloro ansamblis „Voverkėlis“, Kužių salės moterų ansamblis „Ringuva“.  (Vad. K. Lučinskaitė). Kužių gimnazijos aštuntokai, jau ne pirmą kartą bendradarbiauja su Kužių salės moterų ansambliu „Ringuva“. Šį kartą visi drauge atliko dainą „Kur eisiu eisiu“. Kužių Gimnazijos dainavimo būrelis, kuriam vadovauja mokytoja Ina Prialgauskienė, atliko net keletą dainelių. Mažiesiems dainininkams šis pasirodymas – pirmasis. Koncertą užbaigė naujai susibūręs Kužių dainos mylėtojų ansambliukas (Vad. K. Lučinskaitė).

Taigi adventas – tai laikas padėkoti, atsiprašyti ir susitaikyti. Dabar pats metas prisiminti amžinąsias, tikrąsias vertybes, apmąstyti, ką turėtume keisti savyje ir aplink save, kad kitais metais būtume laimingesni.

 

Kristina Lučinskaitė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo informacija