VII folklorinių šokių varžytuvės „PAZVALYK TUNCIAVUOT“ Gruzdžiuose

Lapkričio 29 dieną linksmai nusiteikę gruzdiečiai ir folklorinių šokių mylėtojai iš Šiaulių rajono  kultūros ir ugdymo įstaigų rinkosi į šventę Gruzdžių filiale, kur vyko 7-osios folklorinių šokių varžytuvės „Pazvalīk tuncevuot“.

Varžytuves-šventę pradėjo gruzdietė Luknė Klapatauskaitė. Ji žemaičių tarme papasakojo padavimą „Kaip atsirado Gruzdžiai“.  Luknė – Šiaulių rajono vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso “JURJA” laureatė, geriausia pasakotoja 3-7 amžiaus grupėje. Jos vadovė Vida Šulnienė – Gruzdžių lopšelio-darželio vyresnioji meninio ugdymo mokytoja. Dabar Luknė mokosi Gruzdžių gimnazijoje pirmoje klasėje.

Visus susirinkusiuosius sveikino Gruzdžių seniūnijos seniūnė Nijolė Bagdonavičienė. ŠRSKC direktoriaus pavaduotoja Rolanda Bitienė plačiau papasakojo apie folklorinį šokį, apie Šv. Andriejus, Saulės grįžtuvių laukimo pradžią.

Folklorinių šokių varžytuvėse dalyvavo 23 vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų poros:  ŠRSKC (vad. Vaida Vielavičienė), Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokykla – daugiafunkcis centras (vad. Loreta Lideikienė ir Daiva Pundzienė ), Verbūnų filialo folkloro ansamblis „Rugelis“ (vad. Ona Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė) ir Gruzdžių filialo liaudiškų šokių grupė  (vad. Janina Veikšienė). Šokėjams griežė ŠRSKC jungtinė folkloro kapela: Kristina Lučinskaitė (smuikas), Raimondas Sinkevičius (basetlė), Arvydas Marcinkevičius (armonika) ir Angelė Stankaitienė (būgnas).

5-iuose konkursiniuose šokiuose buvo atrinktos gražiausiai kiekvieną šokį atlikusios trijų amžiaus grupių poros. Gražiausiai šokančias poras rinko komisija: varžytuvių organizavimą ir vykdymą koordinuojanti ŠRSKC direktoriaus pavaduotoja Rolanda Bitienė, ŠRSKC Bazilionų filialo Kurtuvėnų salės folkloro ansamblio „Kurtuovė“ vadovė Edita Ramančionienė, ŠRSKC vaikų liaudiškų šokių studijos „Diemedėlis“ vadovė Loreta Lideikienė ir Gruzdžių seniūnijos seniūnė Nijolė Bagdonavičienė.

Kol komisija tarėsi, kartu su šventės dalyviais ir žiūrovais paminėjome tarptautinę draugo dieną. Susikibę rankomis, linksmai šypsodamiesi sveikinome vienas kitą. Vėliau žaidėme įvairius liaudiškus žaidimus.

Visoms šokėjų poroms buvo įteiktos padėkos ir saldūs prizai, o gražiausiai pašokusioms poroms – nominacijos.

Šventės vedėja, Gruzdžių filialo meno vadovė Danutė Kazlauskienė dėkojo už nepaprastai šiltą šokių vakarą. Džiaugėsi, kad ne tik vyresni, bet ir jaunimas nori šokti folklorinius šokius.

 

 

Danutė Kazlauskienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialo informacija