Kaimo šventė Gilaičiuose ,,Savas kraštas kiekvieno širdį“

Lapkričio 10 dienos vakarą gilaitiškiai bei svečiai rinkosi į tradicinę kaimo šventę bei susitikti su savo žemiečiu tapytoju, profesoriumi Antanu Visockiu, jo žmona Aldona Visockiene, dukra Viktorija Visockyte, profesoriumi Vyteniu Rimkumi, kur buvo eksponuojama šios šeimos tapybos darbų paroda ,,Gyvenimo portretas“.

Šventę pradėjo renginio vedėja Rita Bielskienė, kur tylos minute buvo pagerbti šiais metais anapilin išėję Gilaičių kaimo gyventojai.

Profesorius Antanas Visockis džiaugėsi, kad galėjo atvykti į savo tėviškę, pabendrauti su savo krašto žmonėmis bei pristatyti savo kūrybos darbus.

Gerbiamą profesorių Antaną Visockį sveikino Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Kužių gimnazijos istorijos mokytoja Violeta Laurutienė, Gilaičių bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė, Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė, Gilaičių filialo kultūros renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė bei ilgais aplodismentais dėkojo visi susirinkę šventės dalyviai.

Šventės metu buvo pasveikinti gražias sukaktis švenčiantys jubiliatai, pats mažiausias kaimo gyventojas ir net trys poros jaunavedžių.

Trankią muziką bei skambias dainas dovanojo ŠRSKC muzikos grupė ,,Tykiai“ (vad. Alvaidas Bernotas), Raudėnų vokalinis duetas (vad. Loreta Aušbikavičienė), Raudėnų liaudiškos muzikos kapela ,,Jaunimėlis“ (vad. Algis Aušbikavičius).

Gražių akimirkų netrūko ir po koncerto vykusioje vakaronėje, kur visi susirinkusieji dalijosi įspūdžiais ir vaišinosi gardėsiais.

Visų nuotaika liudijo – yra prasmės susirinkti.

 

Regina Krikštanavičienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo  informacija