Moliūgų šventė „Moliūginės“

2018 m. spalio 31 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filiale vyko moliūgų šventė „Moliūginės“. Šventėje koncertavo Kairių filialo liaudiškos muzikos kapela „Šilas“, vadovė Gitana Svirplienė, moterų vokalinis ansamblis, vadovas Gediminas Balčiūnas.

Šventėje medaliais buvo apdovanotos gražiausiai išpjaustytų moliūgų autorės, kurios edukacinės popietės „Stebuklingieji moliūgai“ metu, drožinėjo ir pjaustė moliūgus. I vieta – Donė Dirsienė, II vieta – Nijolė Špečkauskienė, III vieta – Vida Jurginienė.

Išradingos ir kūrybingos šeimininkės į šventę atsinešė įvairių patiekalų iš moliūgų: sulčių, pyragų, keksų, bandelių, blynų, moliūgų salotų, keksiukų, moliūgų duonos. Šeimininkės pristatinėjo savo patiekalus iš moliūgų. Skaniausių patiekalų šeimininkės taip pat buvo apdovanotos įvairiais prizais.

Pasivaišinę šeimininkių skaniais patiekalais moliūgų žibintais papuošėme Kairių seniūnijos aplinką. Dar ilgai džiaugėmės nuostabia moliūgų žibintų fiesta ir niekas nenorėjo skirstytis ir skubėti į namus.

 

Gitana Svirplienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filialo informacija