Padėka ir įspūdžiai iš edukacinės kelionės Latvijoje

Už puikų pasirengimą 2018 metų dainų šventėje „Vardan tos…“ Vilniuje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvų vadovai, veiklos organizatoriai ir darbo grupė buvo apdovanoti edukacine kelione į Latviją.

Spalio 27 dieną  aplankė Jaunpilio pilį, kurioje dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje „Viduramžių vienuolių pasakojimai“. Visi kartu su vienuoliu Teodoru, meilės dainiumi Minezingeriu ir tarnaite Hilda  turėjo galimybe tapti tikrais viduramžių herojais. Susipažinę su to meto papročiais, skambant senovinei muzikai, žvakių šviesoje, mėgavosi gardžiomis vaišėmis pilyje įrengtoje smuklėje.

Pabuvę Jaunpilio pilyje visi toliau keliavo į Latvijos sostinę – Rygą. Lydimi kelionės vadovo vaikštinėjo po žavingą Rygos senamiestį, kuris yra įtruktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Po pasivaikščiojimo laukė didžiausias siurprizas Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre – kerintis baletas „Trys muškietininkai“, kurį pagal A. Diuma romaną sukūrė čekų kompozitorius J. Kucheris ir Kanados choreografas P. Chaimeris.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vardu nuoširdžiai dėkojame Šiaulių rajono savivaldybei už padovanotą kelionę, įsimintinas akimirkas, neįkainojamus įspūdžius ir šypsenas veiduose.

 

Vaiva Melvydaitė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija