Seniūnijos rudens derliaus šventė „Padirbėję iš peties, pasilinksminkim iš širdies“

Karštą penktadienio popietę Šakynoje vyko tradicinė seniūnijos derliaus šventė „Padirbėję iš peties, pasilinksminkim iš širdies“. Pagal nusistovėjusias tradicijas šiais metais šventė vyko Šakynoje. Į ją sugužėjo ne tik Šakynos seniūnijos bendruomenės, bet ir iš kaimyninio Naujosios Akmenės rajono Alkiškių neįgaliųjų bendruomenė „Žėrutis“, Kruopių bendruomenė, Šiaulių rajono Dirvonėnų asociacijos “Pasaga“ atstovai.

Šakynos bendruomenės parkelyje išsirikiavo stalai su įvairiais gardumynais. Ant kiekvieno stalo puikavosi sūriai, nes buvo numatyta rinkti sūrių karalienę.

Šventėje lankėsi seimo narys V.Gailius, Šiaulių rajono meras A.Bezaras, Šiaulių rajono tarybos narys R.Norkus kurie pasveikino susirinkusiuosius šventės proga, pasidžiaugė nuveiktais darbais, palinkėjo sėkmės.

Šventę pradėjo Šiaulių apskrities policijos kinologai, vėliau Šakynos mokyklos mokiniai su mokytojomis leido aitvarus, kuriuos blaškė smarkus vėjas .

Šakynos seniūno M.Gedvilo sumanymu buvo organizuota akcija “Sodinkime medžius kartu“. Medeliai buvo sodinami prie bendruomenės parko ir seniūnijos.

Po iškilmingų akcijų prasidėjo linksmoji dalis. Skambėjo Šakynos liaudiškos muzikos kapelos „Geri vilkai“ , Joniškio rajono Skaisgirio filialo dueto,  Alkiškių kultūros namų solistės atliekamos dainos. Pradėjo namiškiai ir svečiai vaišintis, vieni pas kitus į svečius vaikščioti. R.Mickevičienė, praėjusių metų šeimininkių šeimininkė, virė šimtmečio sriubą, kurios užteko visiems iki soties, buvo vaišinamasi Šakynos bendruomenės koše.

Garbinga komisija, sudaryta iš vyrų, ragavo sūrius ir išrinko skaniausią.  Komisijos nuomone, gardžiausias buvo česnakinis, kurį suspaudė šakyniškė G.Norkienė.

Renginį vedė Šakynos filialo renginių organizatorė S.Butvidienė ir meno vadovas R.Mickevičius. Buvo ir žaidimų, ir mįslių, todėl ir prizų ne vienas gavo. O prizais parėmė ūkininkai, UAB „Baltic Champs“,UAB „Klauso ūkis“, UAB „Barystų duona“.

 

Sgita Butvidienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Šakynos filialo informacija

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC