Dėk žiedą prie žiedo – vainiką nupinsi

Tradicinė vasaros šventė ,,Dėk žiedą prie žiedo – vainiką nupinsi“ prasideda Žolinių atlaidais Pakapės  Švč. Mergelės  Marijos Ėmimo į dangų bažnytėlėje. Ir šiais metais nešini gėlių žiedais, įvairių augalų , sodo gėrybių  puokštelėmis, Pakapės ir aplinkinių kaimų gyventojai, atvykę svečiai, gausiai rinkosi į pamaldas. Po Šv. Mišių, vedini Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro pučiamųjų orkestro ( vad. Anatolijus  Gaidamaka) visi atėjo  į mokyklos kiemelį. Renginio  vedėjai  Silva Zaturskienė ir Zigmas Šakūnas  posmais ir priminimais, kas yra Žolinė, pradėjo šventę. Visus susirinkusius su švente pasveikino  Šiaulių rajono savivaldybės  mero  pavaduotojas  Algis Mačiulis ir paprašius renginio vedančiųjų  kartu su  Pakapės  seniūnaitijos  bendruomenės pirmininke  Nijole Šavelskiene , Bridų filialo kultūros renginių organizatore  Nijole Girniuviene,  Bridų filialo meno vadovu  Juliu  Muliarčiku – pasodino ąžuoliuką, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Kiek pavėlavęs į šventę atvyko LR Seimo narys Juozas Rimkus. Pasveikinęs visus šventės  dalyvius, Pakapės seniūnaitijos  pirmininkę  apdovanojo  atkurtos Lietuvos šimtmečio atminimo ženklu, o  Bridų filialo Pakapės  stilizuotai kapelai , švenčiančiai kūrybinės  veiklos penkmetį , vadovui  Juliui Muliarčikui  įteikė Padėką. Bridų filialo kultūros renginių organizatorė  N. Girniuvienė visiems linkėjo skalsos , darnos, pilnatvės, negailėjo šiltų žodžių, o ypač  Pakapės kapelos kolektyvo nariams ir vadovui.  Kartu su mero pavaduotoju  įteikė Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro direktorės Jovitos Lubienės padėkas kapelos nariams ir vadovui.

Bendruomenės pirmininkė N. Šavelskienė,  kartu su  Pakapės  parapijos klebonu Donatu Grabažiu  sveikino ir atminimo dovanėles teikė kapelos nariams ir vadovui, nuoširdžiai dėkojo ir originalias padėkas dovanojo visiems šventės rėmėjams, koncertavusiems kolektyvams ir jų vadovams, nuostabiems ir nepakartojamiems renginio vedėjams.  Visi vaišinosi šventės tradiciniu, labai gardžiu bulvių plokštainiu, už kurį dėkingi esame Pakapės mokyklos direktorei Margaritai Pavilionienei, valgyklos darbuotojai  Beatai. Klausėsi  ir žavėjosi  ŠRSKC pučiamųjų orkestro atliekamų  kūrinių ( vad. Anatolijus  Gaidamaka), Drąsučių filialo liaudiškos muzikos kapelos ,,Ringuva“ (vad. Kęstutis Rupšys), Radviliškio miesto Kultūros centro linijinių šokių kolektyvu ,,Iliuzija“ ( vad. Romutė Baškevičienė), Bridų filialo  Pakapės romansų atlikėjų grupe ,,Vėjūnė“ ir Pakapės stilizuota kapela (vad, Julius Muliarčikas) O šventės  paskutiniu  akcentu buvo  Linksmavakaris  su pramoginės muzikos grupe ,,Fortūna“.

Švęskime  Žolinę, tada pilnatvė ir gausa  gyvens kiekvieno namuose.

 

Nijolė Girniuvienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bridų filialo informacija