Verbūnų vasaros šventės – Oninės 2018

„Šiandieną piešiam vasarą geltonai žalią,

Visa tai kvepia čiobreliais, medumi.

Nupiešim  giedrą dangų, šypsenas akių,

O visa tai apjuosime  – Draugystės vainiku!”  –

Šiais žodžiais ŠRSKC Verbūnų filialo kultūros darbuotojai sveikino visus susirinkusius į 19-ąją tradicinę Verbūnų kaimo šventę – Onines. Kvietė visus pasidžiaugti savo kaimu, čia gyvenančiais brangiausiais žmonėmis, čia tariamu svariu  gimtuoju žodžiu, buvimu kartu, įmintomis kiekvieno pėdomis, augančiais ir jau užaugusiais vaikais, anūkais… Nuoširdžiai dėkojo generaliniam šventės rėmėjui Verbūnų ŽŪB, Zenono Dominausko „Paringuvio ūkiui“, UAB „Verbūnų duona“, Kužių seniūnijai, Asociacijai „Verbūnų  bendruomenė“ bei visiems šventės pagalbininkams: Vidai Arlikevičienei, Rimai Valentinienei, Aldonai Kačinskienei,  Rimui Makarui,  Marytei Baltulienei, Ritai Savickienei, Irmantei Savickaitė, Jurgitai Kalpokienei, Mantui Dzindzalietai, Kęstučiui Jurgaičiui, Antanui Baranauskui, asociacijos Verbūnų bendruomenė pirmininkui Algimantui Ivaškevičiui, nuolatiniams bendraminčiams ir partneriams – Kužių seniūnijai ir kt.

Šiais metais Oninių šventę papuošė ir praturtino sportinės varžybos ir įvairios atrakcijos, kurias organizavo Rasa Jurgaitienė, Kornelija Šulskytė,  Mantas Dzinzalieta, edukaciniai ŠRSVB Verbūnų filialo užsiėmimai: ,,Spalvotai šviečiančių staliukų terapija“, ,,Spalvų ir šviesos terapija su šviečiančiais molbertais“ ir ,,Virtualios realybės žaidimai su akiniais“, kuriuos tiek svečiams, tiek namiškiams vedė Verbūnų bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė, ir jau 20-oji Šiaulių regiono pramoginės muzikos šventė „Pop ratas“, kurios pradžia buvo būtent Verbūnuose dar 1996 metais. Būtent čia juos maloniai priėmė ir dar penkerius metus šventę organizavo  Verbūnų kultūros namų darbuotojai: Ona Baranauskienė ir Rimantas Mickevičius. Verbūniečiai labai entuziastingai rinkosi didžiojoje kultūros namų salėje, negailėjo aplodismentų, buvo net įsteigę žiūrovų nominaciją – Šauniausias metų kolektyvas. Švenčių  koordinatorės:  Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus darbuotoja Birutė Prokopavičienė, nuo 2000 m. –  vyr. specialistė Aušra Brijūnienė, o nuo 2017 m. ŠRSKC direktorės pavaduotoja Rolanda Bitienė.

2000 metų  renginyje  direktorė Ona Baranauskienė visas šventės regalijas ir įgaliojimus su palinkėjimais penkeriems metams perdavė šviesaus atminimo Drąsučių kultūros namų direktorei Vitalijai Bačkienei.

2004 m. ši šventė buvo pervadinta „PopRAtas“.  Pavadinimo sumanytojos pagrįstos mintys, o kodėl  toks pavadinimas: “Žemė sukasi ratu aplink Saulę, apie Žemę ratu skrieja Mėnulis,  metai bėga Rėdos ratu, muzikantai mokosi kvintų rato dėsnių, o ir mes susibėgame krūvon po metų rato …“.  Taip ir vėl penkerius metus džiugino, dabar jau drąsutiškių ir aplinkinių vietovių gyventojų ausis  nuostabiais pramoginės muzikos akordais.

2005 m. 10-ojoje šventėje Drąsučiuose buvo atsisveikinta su „PopRatu“, nes jis iškeliavo į Gruzdžių kultūros namus ir sėkmingai vyko ketverius metus. Vėliau ši šventė buvo organizuojama  Šakynoje, Gilaičiuose, Kairiuose, Meškuičiuose.

2011 m.  pirmą kartą buvo įsteigtas pereinamasis prizas „PopRAto MIKROFONAS“.

Praėjusių metų „PopRAto MIKROFONAS“ nominantais tapo  šaunus Sonatos ir Manto duetas – tad jie ir sugrąžino jubiliejinę šventę į Verbūnų filialą. Dėl pereinamojo prizo šiais metais varžėsi gražus ir spalvingas popupiariosios muzikos atlikėjų būrys:

  1. Verbūnų fil, mišrus vokalinis duetas, vad M. Markušenka;
  2. Šakynos fil. solistas Rimantas Mickevičius;
  3. Bazilionų fil. mišrus vokalinis – instrumentinis duetas,

vad. Raimondas  Sinkevičius;

  1. Šakynos fil. Arūno Izokaičio ir Rimanto Mickevičiaus duetas, vad. Rimantas Mickevičius;
  2. Gilaičių fil. Kužių salės Kristinos Lučinskaitės ir Vitalijos Šapkienės vokalinis duetas;
  3. Gruzdžių fil. instrumentinė grupė „ Brandus“ ,   Marius Tarasevičius;
  4. Bridų fil. Pakapės stilizuota kapela, vad. Julius Muliarčikas;

Kol komisija rinko 2018 metų „PopRato MIKROFONO“  nugalėtojus, visus susirinkusius džiugino ir žavėjo svečių iš Skuodo KC grupės „GAL“, vad. Mykolas Eiva, koncertas. Na, o pereinamasis Šiaulių regiono populiariosios muzikos atlikėjų konkurso „PopRatas“ nugalėtojais tapo ir pereinamąjį prizą bei garbę organizuoti 2019 metais „PopRato“ šventę laimėjo Bazilionų fil. mišrus vokalinis – instrumentinis  duetas, vadovas ir vienas iš dueto atlikėjų Raimondas Sinkevičius.

Tradicinę Oninių šventę pratęsė Kužių seniūnės Jolandos Rudavičienės ir ŠRSKC direktorės Jovitos Lubienės sveikinimai ir padėkos šventės organizatoriams, rėmėjams, dalyviams projekto „KELIAS Į ŽVAIGŽDES“ nugalėtojo ANATOLIJ  OLEINIK koncertas, gegužinė bei ypatingai smagus bendruomeniškas, aktyvus, gardžia sriuba ir gerumu sotus ir šiltas vakaras bei sekmadienio dieną šv. Onos koplytėlėje Verbūnų kaimo pakraštyje, žaliuojančių javų apsuptyje aukotos Kužių bažnyčios klebono Tomo Reinio Oninių atlaidų šv. Mišios ir Kelmės r. Šaukėnų Amatų ir kultūros centro vokalinio ansamblio „Anima“, vad. Aidas Kalinčikas atliekamos giesmės ir dainos.

 

Verbūnų filialo informacija