Foto akimirkos ir keleto svečių mintys apie XVIII – ąjį Kurtuvėnų dvaro teatrų vasaros festivalį

Tiems, kurie mėgsta pasiskųsti ir paaimanuoti, kad Lietuvos provincija apmirusi, reikėjo  liepos 21 dieną būti Kurtuvėnuose, aštuonioliktą kartą surengtame Dvaro teatrų vasaros  festivalyje. Mums, dalyviams, tik nuvažiavus pasirodė, kad tą dieną atgijo visa Kurtuvėnų dvaro diduomenė – tiek daug skrybėlėtų ponių ir pasipuošusių ponų sukinėjosi kieme. Svetingi festivalio rengėjai mus pasitiko, pirmiausia pasirūpino,  kad būtume pavalgydinti ir pagirdyti, o tai tokią karštą dieną buvo labai svarbu.

Įspūdį darė viskas – ir nematyto grožio mediniai dvaro pastatai, sutvarkyta aplinka, puikus klojimo teatras, pilna žiūrovų salė, neištuštėjusi iki vėlyvo vakaro, nesumeluotas nuoširdumas, kurį išdavė gera nuotaika spindintys festivalio dalyvių ir žiūrovų veidai.

Smagu buvo vaidinti, nes publika puikiai priėmė mūsų spektaklį, gera buvo žiūrėti kitų kolektyvų pasirodymus, įvertinant tai, kiek įvairaus amžiaus ir skirtingų profesijų žmonių prasmingai leidžia laisvalaikį kantriai repetuodami, ieškodami savo personažų charakterių bei kurdami spalvingas scenos asmenybes. Ir tuomet jau prasmės nebetenka klausimai: kam to reikia, kas remia, ar čia menas? Svarbiausios tampa vertybės, padedančios palaikyti pozityvų požiūrį į gyvenimą ir tikėjimą visos mūsų šalies ateitimi. Tokių vertybių puoselėtojais turėtume laikyti festivalį rengiančius ir jame dalyvaujančius žmones.

Dalija Gudaitytė , Kauno Kazio Binkio teatro aktorė

Šiais metais buvo didelė garbė atstovauti Kražiams su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro „Dainuojančiu teatru“ (vad. J. Sankauskienė, J. Gelumbickienė) vykusiame XVIII – ame Kurtuvėnų Dvaro teatrų festivalyje. Atvykus mus pasitiko nuostabūs ir šilti žmonės, kurie kaip ir mes myli teatrą, žmogų, viską, kas aplink mus gražu ir tyra. Mums buvo be galo malonu tapti tuo mažu sraigteliu dideliame besisukančiame teatro mechanizme, kuris tą dieną veikė kaip pašėlęs ir padovanoti meną mylinčiai publikai savo dainuojančią širdį. Žinome, kad nesame tradicinis teatras, savo jausmus ir viltis sudedame į svajingus žodžius bei dainas, tačiau nuoširdžiai tikime, kad mūsų išsakytos ir išdainuotos eilės palietė visus kartu, ir kiekvieną atskirai. Tad tariame ačiū Kurtuvėnų Dvaro teatro festivalio organizatoriams, visiems, kurie savo sunkiu darbu prisidėjo prie šios šventės kūrimo, ačiū žiūrovams už gražius žodžius, palaikymą ir nuoširdžias šypsenas. Ačiū visiems, kurie myli teatrą ir meną. Mus laimingomis daro Jūsų plačios šypsenos veiduose, o tai juk ir yra viso gyvenimo prasmė – daryti kitus laimingais. Iki kitų pasimatymų mielieji.

 

Simona Šarauskienė

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro Vyr. specialistė l.e.p. direktoriaus pavaduotoja, „Dainuojančio“ teatro kolektyvo narė

Tauragės  teatralai jau antrą kartą dalyvavo tradiciniame Kurtuvėnų Dvaro Teatrų Vasaros festivalyje. 2014 m. Tauragės asociacijos “Mažoji scena“  tąsyk naujai įrengtoje Ratinėje parodė spektaklį – Keturakis „Amerika pirtyje“. Šią vasarą Tauragės Liaudies teatro kolektyvas parodė nuotaikingą, pamokančią  iš senų baudžiavos laikų komediją – Vladas Braziulis “Burtininkė“. Abiejų spektaklių režisierė Genovaitė Urmonaitė. Nors šiame spektaklyje vaidina šeši aktoriai, į festivalį atvyko daugiau nei puse kolektyvo – 20 žmonių. Ir tai todėl, kad festivalis  turi savo nepakartojamą ir, kas labai svarbu, su niekuo nepalyginamą atmosferą. Manome, kad ir žiūrovų čia suplaukia iš visos Lietuvos tiek daug todėl, kad galima stebėti ir džiaugtis, ne tik spektakliais, bet ir parko ekspozicijomis, nuostabia gamta. O šiemet dar gavome ir tokią dovaną – Naktinį muzikos ir dainos skambesį Kurtuvėnų Šv. Jokūbo bažnyčioje, o po jo – istorinės lazerių animacijos šou dvaro teritorijoje. Mes gyvename nuostabioje šalyje. Ir viskas klosis gerai, jeigu tik mokėsime stebinti ir džiuginti vieni kitus. O šventės organizatoriams – tris kartus „valio“!

Genovaitė Urmonaitė

Asociacijos „Mažoji scena“ vadovė, režisierė

Foto akimirkos Petro Valskio ir Raimondo Sinkevičiaus