Joninių ir Kraštiečių šventė Žarėnuose

 

Vasara dovanojusi  kaitrą ir  saulės teikiamus malonumus,  Joninėms  gražių orų pagailėjo, o sekmadienį  žarėniškiams šventusiems dar  ir kraštiečių  šventę kaskart teko į dangų žvalgytis. Tik prasidėjus koncertui  ir sveikinimams  iš tamsių debesų prapliupo  nemalonus lietus.

Nuo  pusiaudienio Žarėnuose vyko daug atrakcijų tiek mažiems, tiek vyresniesiems. Norintys galėjo dalyvauti įvairiose edukacijose: piešimo , kuriam vadovavo dailininkė Zita Volkovičienė,  karpinių iš popieriaus ( tautodailininkė Rasa Šiškuvienė) ,  molinių puodų žiedimo ( Lietuvos puodžių karalius Vidmantas Vertelis), ar bent pamėginti  paskraidinti radijo bangomis valdomus lėktuvėlius ( Vytautas Steponavičius). Daug aistrų sukėlė vykusios tinklinio, krepšinio, linksmųjų estafečių varžybos.

Šventinis koncertas prasidėjo Lietuvos 100-ečiui skirta akcija „ 100 balandžių Lietuvai“ , kurią organizavo Žarėnų kultūros darbuotoja Sigita Budvydienė.  Žarėnų salės moterų klubas pagamino 100 baltų balandžių, kurie simbolizuoja taiką, vienybę, bendrystę ir šiuos nuostabius rankdarbius sutupdė į medį augantį miestelio parke, kuriame ir vyko šventinis renginys. Kaip ruoštasi šiai kraštiečių ir Joninių šventei pasakojo Šakynos seniūnijos laikinai einanti seniūno pareigas Rina Gedminienė. Ji pristatė ir naująjį seniūnijos seniūną Mindaugą Gedvilą. Visus šventės dalyvius sveikino Žarėnų kaimo  bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė Jolanta Gedaminskienė. Šventės vedėjos Sigita Budvidienė ir Rita Bielskienė visiems pašnekovams įteikė beržines vantas, kurias per Jonines  privalu neštis į pirtelę, ir pagal Joninių papročius jomis išsiperti ir savo kaimyną išperti . Koncerte Jonus, Janinas, Rasas, ir visus kraštiečius sveikino  ir gerą nuotaiką dalino Šiaulių rajono meno kolektyvai : ŠRSKC mišrus vokalinis ansamblis „Kolegos“( vad. Birutė Andriukaitienė), Bridų filialo Pakapės stilizuota kapela „Trys plius trys“( vad. Julius Muliarčikas), Meškuičių filialo jaunimo ir moterų šiuolaikinių šokių kolektyvai (vad. Loreta Morkūnienė) Šakynos ir Žarėnų vokaliniai ansambliai ( vad. Alfonsas Giedra). Gražiai suskambėjusi visų kolektyvų bendrai atliekama koncerto finalinė daina  „Buvo naktys švento Jono“ tarsi  akimirkai sustabdė įsismarkavusį lietų ir privertė patikėti gamtos stebuklu.

Šventinį renginį  vainikavo  grupė  „ Lotus“ iš Klaipėdos.

 

Sigutė Butvidienė

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Šakynos filialo informacija

 

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC