Tradicinė vasaros šventė „Laimė būti krikštytam Jonu“

„Mieli Jonai, Janinos ir Jonės, žolynais ir žila praeitimi pasipuošusi šventė – Joninės – tegul padovanoja Jums tikrą paparčio žiedą, žadinantį negęstančia viltį, tikėjimą ir meilę. Tegul trumpiausią metų naktį, dangų nušvietus tūkstančiams laužų, bus nupinti patys gražiausi vainikai, išbraidyti žolynai ir surastas tas vienintelis paparčio žiedas. Šiandien šokime, dainuokime, juokimės ir negailėkime šypsenų vieni kitiems“ – visus susirinkusius pasveikino ŠRSKC Drąsučių filialo meno vadovė Eugenija Jurkienė ir kultūros renginių organizatorė Inga Jonuškienė.

Šventėje visus linksmino ŠRSKC Drąsučių filialo liaudiškos muzikos kapela „Ringuva“ (vad. K. Rupšys), ŠRSKC Bridų filialo Pakapės liaudiškos muzikos kapela „Trys+trys“ (vad. J. Muliarčikas), nuostabius šokius dovanojo ŠRSKC Drąsučių filialo šiuolaikinio šokio grupės „Iris“, „Mokinukai“, Šiaulių rajono Drąsučių mokyklos ritminių šokių grupė „Šypena“ (vad. I. Jonuškienė), solo šokiu visus nustebino Kauno kolegijos modernaus šokio kolektyvo „Kaukas“ narė Eimantė Jurkutė.

Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė Neringa Skėrytė visus pakvietė apsilankyti bibliotekos stovykloje. Savo jėgas buvo galima išbandyti mašinų lenktynių trąsoje naudojant virtualios realybės akinius. Virtualios realybės akinius išbandė ne tik vaikai, bet ir suaugusieji Mažiesiems šventėms dalyviams labiausiai patiko smėlio ir šviesos spalvų staliukai, jiems naudojamos manų kruopos ir kinetinis smėlis. Vaikai galėjo piešti savo pieštukais arba naudojant pagalbines priemones. Taip pat buvo galima išbandyti ir interaktyvias knygutes, kurios papildytos realybe, muzika, dainelėmis, lopšinėmis, vaizdo įrašais.

Šventės metu vyrai ir moterys savo jėgas išbandė viktorinoje, vaikai puodynių daužyme, vaikščiojime kojūkais. Visi mylintys šokį galėjo sudalyvauti „Šokio pamokėlėje“, kurią vedė ŠRSKC meno vadovė – choreografė Gitana Ramanauskaitė.

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnės pavaduotojai Aušrai Doveikienei, Drąsučių bendruomenei, Danguolei ir Vitalijui Černiauskams, Ritai Niuniavienei, Jonui Kašėtai už atvirą, šiltą ir geranorišką bendravimą ir bendradarbiavimą.

 

Inga Jonuškienė

ŠRSKC Drąsučių filialo informacija