Kaimynų dienos renginiai Gilaičiuose

Gilaičių biblioteka ir Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo kultūros darbuotojai  jau trečius metus organizuoja  Tarptautinės kaimynų dienos renginius Gilaičiuose.  Šiais metais Kaimynų diena vyko karštą  gegužės 25 dieną. Nuo 16 iki 18 valandos  jaunųjų gilaitiškių laukė įvairios edukacijos, žaidimai, pramogos, susitikimai, o vėlesni  vakaro  renginiai  buvo skirti suaugusiesiems.

Apie pusiaudienį Gilaičius pradžiugino grupelė prisiekusių dviratininkų, atmynusių net iš Ginkūnų . V. ir S. Zubovų pagrindinės mokyklos projekto  „ Dovana Lietuvai“ dalyviai ir jų istorijos mokytoja  Alina Šivickaitė džiaugėsi galimybe susipažinti su Gilaičiais iš arčiau, dalyvauti kaimynų dienos renginiuose. Kelios valandos iki renginio pradžios visiškai neprailgo, nes reikėjo pailsėti po 25 km. žygio, papietauti ir pasidžiaugti  pramogomis gyvenvietės naujoje vaikų laisvalaikio aikštelėje. Svečiai  mielai išklausė trumpą istorinę apžvalgą apie Gilaičius, susipažino su biblioteka ir jos veikla,  aplankė senąsias gyvenvietės kapinaites. Karšta diena ir vėjo stoka sutrukdė puikiam sumanymui; paleisti  į dangaus žydrynę vaikystės simbolį- spalvinguosius aitvarus.

Šventės pradžia, dėl karščio, persikėlė į  kultūros centro Gilaičių filialo renginių salę, kuri ir net karščiausią vasaros dieną visus  apgaubia malonia vėsa. Viešnia iš Ginkūnų, istorijos mokytoja  Alina Šivickaitė dalyvius supažindino su projekto „ Dovana Lietuvai“ tikslais, ir padėkojo Gilaičių bibliotekai, jos savanoriams sutikusiems dalyvauti šio projekto veiklose. Dėkodami už svetingumą, naujieji bibliotekos draugai iš Ginkūnų  visus pavaišino kvapnia namuose kepta vaisių duona. Gilaitiškių ir Ginkūnų jaunuomenę dar labiau suartino, ir suteikė gerų emocijų žaidimas  „Susipažinkim“.

Ne tik vaikus, jaunimą, bet ir jų tėvelius Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė kvietė išbandyti  įvairias įdomias edukacijas:  „Smėlio terapiją“,  „ Šviečiančius molbertus “, 3d pieštukus.  O laukiantys eilės prie edukacinių priemonių, galėjo pažvelgti į čia pat eksponuojamą Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtojos Ritos Gaidamavičiūtės surinktą  Katinų kolekciją.  Bibliotekos kiemelyje vaikai įsijungė į  nuotaikingas varžytuves, estafetes, o tinklinio aikštelėje visus sužavėjo tinklinis kitaip.

Tvirtą šventės tašką padėjo gardi  „ Kaimynų sriuba“, kurios virėjai Reginai Krikštanavičienei   dalyviai vienbalsiai tarė „ Ačiū“.  Gilaičių bendruomenės pirmininkė vaikams,  įteikdama saldžias dovanėles,  linkėjo turiningos, gražios vasaros.

Renginys neįtikėtinu greičiu priartėjo prie finišo tiesiosios, palikdamas malonius prisiminimus, naujus draugus, ir padovanojęs neišdildomus įspūdžius.

 

Rita Bielskienė

Gilaičių bibliotekos informacija