KUŽIŲ MIESTELIO 365-ASIS JUBILIEJUS

IMG_92982017 metų rugsėjo 8- 10 dienomis Kužių miestelio pastatai pasipuošė ne tik spalvingais rudeninių gėlių žiedais bet ir valstybinėmis vėliavomis, kurios šį kartą buvo skirtos Kužių miestelio 365-ojo jubiliejaus paminėjimui. Renginiai vyko tris dienas.

Rugsėjo 8 dieną į Kužių seniūnijos salę rinkosi svečiai ir gyventojai mylintys knygą.  Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kužių biblioteka minėjo 70-ąjį jubiliejų. Renginio metu ilgametė Kužių bibliotekos vyresnioji  bibliotekininkė  Nijolė Viktoravičienė pristatė bibliotekos istoriją: ne vieną  knygų kelionę iš vieno pastato į kitą, su didžiule šiluma ir pagarba paminėjo jau į mums nepasiekiamus  knygų plotus iškeliavusias bibliotekininkes Michaliną Kildišienę ir Dalią Liutkuvienę. Viso pasakojimo metu ekrane sukosi nuotraukos iš bibliotekos gyvenimo akimirkų, parodyta filmuota ištrauka iš renginio, skirto poetui Maironiui.

                      Šiltais prisiminimais apie darbą Kužių miestelio bibliotekoje dalijosi buvusios bibliotekininkės Janina Songailienė, Rimvyda Linauskienė.

                      Jubiliejaus proga sveikino  kolegės iš kitų rajono bibliotekų, Kužių bendruomenės atstovai, verslininkai Laima ir Kęstutis Petrauskai, Šiaulių rajono viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, Šiaulių rajono mero pavaduotojas Algis Mačiulis.

                      Šeštadienio rytas, kad ir apsiniaukusia padange, pirmiausia sukvietė į Kužių gimnazijos stadioną sporto mėgėjus. Antroji jubiliejinio renginio diena prasidėjo sportinėmis varžybomis, kurioms vadovavo  Kužiuose gimęs ir augęs Marius Jankaitis. Jaunesniuosius kužiečius  gimnazijos mokytoja metodininkė Violeta Laurutienė pakvietė dalyvauti orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Kužius?“.  Šių varžybų  metu komandos ieškojo užuominose ir mįslėse užkoduotų įvairių Kužių miestelio istorinių ir geografinių objektų.

                      Šventinė popietė prasidėjo Kužių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje mišiomis, skirtomis miestelio jubiliejiniam gimtadieniui.

                      Po Šv. Mišių visi renginio dalyviai ir svečiai išsirikiavo spalvingai eisenai Kužių miestelio gatvėmis. Skambant Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pučiamųjų orkestro maršams, plazdant  įvairiaspalviams balionams ir įvairiausiems šventiniams atributams, vienu ritmu šventinėmis miestelio gatvėmis žygiavo vėliavnešiai, Kužių seniūnijos darbuotojai  ir miestelyje esančių įstaigų vadovai, Kužių vaikų darželio „Vyturėlis“ vaikučiai ir jų tėveliai bei darbuotojai, Kužių gimnazijos gimnazistai, jų tėveliai ir mokytojai, jaunųjų šokėjų kolektyvo „Saulė“ vaikučiai ir moterų šokėjų „Pašėlusios kojotės“ kolektyvas, seniūnijų kaimų bendruomenių atstovai, miestelio gyventojai ir svečiai. Prie eisenos prisijungė ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis. Eisenai trumpam stabtelėjus prie gražaus seniūnijos pastato, jis kartu su seniūne Jolanda Rudavičiene atidengė  ąžuolinę Aurimo Šimkaus sukurtą skulptūrą, skirtą Kužių miestelio 365- ajam jubiliejui įamžinti. Skulptūrą palaimino Kužių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios Kunigas Tomas Reinys.

                      Jubiliejinio renginio tęsinys, kurį pradėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pučiamųjų orkestro skambios melodijos, vyko miestelio aikštėje. Kužiškius pasveikino Kužių  seniūnė ir pakvietė į sceną svečius: Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmąją pavaduotoją Rimą Baškienę, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus  pavaduotoją Ingridą Venciuvienę ir Šiaulių rajono mero pavaduotoją Algį Mačiulį. Svečiai  pasveikino su gražiu jubiliejumi ir pasidžiaugė Kužių miestelio nuolat gražėjančiomis teritorijomis, kužiečių indėliu gražinant gimtinę. Seniūnė kužiečiams pristatė skulptūros autorių Aurimą Šimkų, kuriam Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė įteikė Lietuvos Respublikos trispalvę ir palinkėjo kūrybinės sėkmės.

                      Į sceną buvo pakviesti sportinių varžybų nugalėtojai ir orientacinių varžybų dalyviai. Jiems įteikti medaliai ir  „saldžios dovanėlės“.

                                             Kaip ir kiekvienais metais, taip ir jubiliejiniais, į sceną pakilo „ Gražiai tvarkomų sodybų 2017“  komisijos  pirmininkė Kužių gimnazijos direktorė Roma Meinoriutė, kuri pasidžiaugė kiekvienais metais naujai atsirandančiomis gražiai sutvarkytomis sodybomis ir, kartu su seniūne Jolanda Rudavičiene, įteikė  dekoratyvinį medelį sodybai, esančiai Kalnelio g. 5, Smilgių kaime — savininkai Edita Bijeikienė ir Alvydas  Bijeikis ir sodybai, esančiai Gėlių g. 6, Kužių miestelyje—  savininkai  Vanda Liaudinskienė  ir Kęstutis  Liaudinskas.

                                            Ąžuolinėmis lentelėmis „Gražiai tvarkoma sodyba 2017“ buvo apdovanotos Astos ir Gintauto Vabalų sodyba, esanti Jakštos g. 1, Jakštaičių kaime bei  Vilijos ir Audriaus Bagdonų sodyba, esanti  Pievų g. 1B, Lukšių kaime.

                      Seniūnė  nuoširdžiai pasidžiaugė  žmonėmis, kurie tyliai ir nepastebimai dirba gerus darbus, kad gražėtų mūsų aplinka, gerėtų  gyvenimo sąlygos. Padėkos įteiktos kužietėms Irminai Mažeikienei, Inetai  Labanauskienei,  Nijolei Viktoravičienei, Marytei Kibartaitei, Ninai Taunienei, Gilaičių kaimo gyventojoms Vandai Urbietienei  ir Daivai Ribakovai, Lukšių kaimo bendruomenei.

                      Pabaigoje padėkota visiems, gal būt dar  nepastebėtiems, už gerą žodį, naudingą mintį, patarimą, darbą visų mūsų labui. Visiems palinkėta neišsenkančios energijos, sveikatos ir gerų darbų, skirtų  mūsų  jubiliejų švenčiančio miestelio ir jo žmonių  klestėjimui.

                      Miestelio  gyventojams ir svečiams nuotaikingą koncertą padovanojo „Naisių vasaros teatro“ aktoriai. Iki vėlumos skambėjo ansamblio  „Jonis“  atliekamos skambios dainos. Vakarą užbaigė diskoteka jaunimui.

                      Sekmadienio vidurdienis kužiečius ir svečius sukvietė Šv. Mišios Kužių ŠVČ. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje ir Eucharistinė procesija.

    Regina Slabienė

IMG_9301 IMG_9251IMG_9276IMG_9262