Kraštiečių šventė „Po tėviškės dangum“ Žarėnų parapijai 230 metų

SONY DSC

Šeštadienį Žarėnuose nuo vidudienio iki vidurnakčio vyko šventiniai renginiai. Svarbiausias akcentas – Žarėnų parapijos 230 metų jubiliejus – paminėtas Žarėnų švento Mikalojaus bažnyčioje.

Jubiliejų bažnyčia pasitiko visiškai atnaujintu vidumi.

Šventas Mišias atnaujintoje Žarėnų bažnyčioje aukojo Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys ir klebonas J. Urbonu. 85 metų jubiliejaus proga pasveikintas ir kraštotyrininkas Leonardas Skėrys. Dainų dovanojo atlikėjas Nerijus Šukutis.

„Po tėviškės dangum“

Antroji šventės dalis persikėlė į Žarėnų kultūros namus.

Ten veikiančioje kraštotyros darbų parodoje buvo galima susipažinti su Žarėnų parapijos ir kaimo istorija iš kraštotyrinių darbų, straipsnių. Senose nuotraukose vietiniai ir buvę žarėniečiai rado ir užfiksuotas ir savo vaikystės, jaunystės dienų akimirkas.

Į kraštiečių susitikimą, pavadintą „Po tėviškės dangum“ atsigaivinti kvapnia arbata, kava, paragauti vietinių šeimininkių suspaustų sūrių, keptų žagarėlių ir torto, susirinko ne vienas buvęs žarėniškis Žarėnuose dirbęs ar gyvenęs.

Su saldžiomis dovanomis atvyko ir Kelmės rajono Užvenčio kultūros kultūros centro direktorė Irma Vaupšienė, kuriai Žarėnai – ne tik vyro Algimanto tėviškė, bet ir pirmoji jos pačios darbovietė. „Žarėnuose dirbau tik trejus metus, bet apie šį kraštą ir jo žmones liko tik geri prisiminimai“, – sakė I. Vaupšienė

Vakare šventė persikėlė į sutvarkytą ir išgražintą, žarėniškių labai mėgstamą poilsio, laisvalaikio praleidimo vietą – šimtametį parką.

Apdovanoti dieną buvusios mokyklos stadione ir parke vykusių krepšinio ir tinklinio varžybų nugalėtojai. Koncertavo Šiaulių ir Akmenės rajonų meno mėgėjų kolektyvai. Žarėniečius sveikino šokėjai iš Gruzdžių, vadovaujami Janinos Veikšienės, liaudiškos muzikos kapela iš Drąsučių (vadovas Kęstutis Rupšys), daug plojimų sulaukusi kaimo kapela „Geri vilkai“ iš Šakynos, vadovaujama Rimanto Mickevičiaus, Alfonso Giedros vadovaujami moterų vokaliniai ansambliai iš Šakynos bei Žarėnų. Moterų kolektyvą iš kaimyninių Kruopių kaimo bendruomenės atlydėjo Meilutė Kaminskienė.

Žarėniškiai sulaukė ir svečių. Rajono vicemeras Algis Vaičiulis savo ir rajono mero Antano Bezaro vardu sveikino visus į šventę susirinkusius Jonus, Janinas, esamus ir buvusius žarėniškius. „Dėkoju kad esate aktyvūs, rūpinatės savo kraštu. Žarėnų gyventojai gražiai susitvarkę savo sodybas, kiemus, smagu, kad prisidėjo ir prie bažnyčios atnaujinimo. Dėkoju ir verslininkams, ypač – Klauso ūkiui“, – sakė vicemeras.

Laikinai einanti Šakynos seniūnės pareigas Rina Gedminienė linkėjo visiems kuo geriausios sėkmės, kuo tvirčiausios sveikatos, kuo didžiausios laimės. Klauso ūkio atstovui R. Gedminienė įteikė padėkos raštą – už nuolatinį rūpestį, visokeriopą pagalbą, tvarkant bei gražinant Žarėnų kraštą.

 

„Šiais laikais į ratą retai susiburia giminės, ką kalbėti apie gyvenvietės žmonių susitikimą. Didelis ir mažas, žarėnietis svečias ir savas džiaugiasi gražia švente: puikia proga pasisvečiuoti gimtinėje, pasišnekučiuoti su vaikystės draugais, kaimynais“, – sakė renginio vedantieji Sigutė Butvidienė ir Rimantas Mickevičius.

Vėlų vakarą Žarėnų parke, koncertavo grupė „Arka“. Vidurnaktį Žarėnų ir aplinkinių vietovių dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Šakynos filialo kultūrinių renginių organizatorė S. Butvidienė

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC