„Pora už poros“ regioniniame ture – 600 šokėjų

IMG_6148Balandžio 29 d. Šiaulių rajono savivaldybė kultūros centre varžėsi suaugusiųjų liaudiškų šokių konkurso „Pora už poros“ regioninio turo dalyviai. Tai yra vienas iš seniausių šio žanro renginių, suburiantis visos Lietuvos jaunimo ir vyresnio amžiaus šokėjų grupes bei ansamblius. Konkurso tradicijas Lietuvos nacionalinis kultūros centras puoselėja nuo 1969 m.

Kuršėniškiai priėmė Klaipėdos, Šiaulių miestų, Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Skuodo, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių rajonų ir Pagėgių savivaldybės šokėjus. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre šurmuliavo 31 šokių kolektyvas. Net 21 kolektyvas toliau tęs varžytuves jau respublikiniame ture, kuris vyks gegužės 19-21 d. Ukmergės kultūros centre. Tarp jų ir du Šiaulių  rajono kolektyvai – liaudiškų šokių grupė „Diemedis“ iš Kuršėnų ir „Dobilo“ šokėjai iš Ginkūnų, kurie savo kategorijose iškovojo I-asias vietas.

Konkurso dalyvius pagal atlikimo meninį lygį, programos originalumą, sceninę kultūrą vertino ir nugalėtojus rinko choreografijos žanro ekspertų komisija – Irena Čėsnienė, Gražina Kasparavičiūtė, Snieguolė Einikytė, Živilė Adomaitienė.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro kas ketveri metai rengiamą konkursą lydi gražūs ir kilnūs tikslai – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, remti ir palaikyti veikiančias ir naujai susikūrusias šokių grupes bei jų vadovus ir pakviesti aktyviai rengtis 2018 m. vyksiančiai valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtai Lietuvos dainų šventei „Vardan tos…“.

 

Kultūros centro informacija

IMG_6226 IMG_6263 IMG_6348 IMG_6353 IMG_6371 IMG_6448 IMG_6508