Vardan tos Lietuvos

WP_20170309_18_27_48_Pro Kovo  9-os dienos vakare, Gilaitiškius ir svečius į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę pakvietė Šiaulių raj. savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo darbuotojai, bei Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė.

Šventės pradžioje inscenizuotą istorijos pamoką pravedė Gilaičių kaimo gyventoja, Kužių gimnazijos istorijos mokytoja, vyr. metodininkė Violeta Laurutienė. Lektorė pasidžiaugė, kad šventėje išvydo jaunus veidus, savo mokinius, kurie kuria Lietuvos ateitį, ir semiasi stiprybės iš  tautos praeities.

Su švente visus pasveikino Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, bei Gilaičių bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė.

Gražiausių dainų, eilių ir liaudiškos muzikos pynę šventės dalyviams padovanojo meno kolektyvai ir atlikėjai. Susirinkusius sužavėjo gilaitiškė pasakorė Gerda Bernotaitė. Mergaitė tarmiškai paporino girdėtą – negirdėtą nutikimą apie velnio monus, o jaunieji skaitovai, Jaunius Mockus, Ugnė ir Karolina Urbietytės (vadovė Rita Bielskienė) privertė pasigrožėti skambia ir vingria gimtąja kalba.

Kužių salės merginų ansamblio atliekamoms dainoms (vadovė Kristina Lučinskaitė) neliko nei vienas abejingas, na o liaudiškos muzikos kapelos „Susiedai“ (vadovė Kristina Lučinskaitė) smagioms melodijoms  plojo į ritmą ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Kad atlikėjai nepavargtų ir nepritrūktų  „ūkvatos“ dainuoti ir muzikuoti,  pertraukėlės metu  buvo organizuota viktorina  „ Ar pažysti lietuvių poeziją?“. Renginio dalyviai turėjo spėti skaitomų eilių apie Lietuvą autorius,  o įspėję gauti prizus su lietuviška simbolika.

Koncerto pabaigoje susirinkusieji turėjo galimybę savo vardus įrašyti trispalvėse širdelėse ir pakabinti ant lietuviško beržo, pasidabinusio žirginėliais, šakų.

Šventė buvo skirta artėjančiam Valstybės šimtmečiui ir Tautinio kostiumo metams pažymėti. Gilaičių biblioteka tai progai suruošė spaudinių parodą „Gražūs rūbai lietuvio“.

 

Gilaičių filialo renginių organizatorė, Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Rita Bielskienė

WP_20170309_18_34_49_Pro WP_20170309_18_42_18_Pro__highres