Netradicinės pamokos Šiaulių “Aušros” muziejuje bei Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre Kuršėnuose

DSCF3323Neformalaus vaikų švietimo programos ypatingą vertę ir naudą sukuria integruodamosis ir papildydamos formalųjį ugdymą – kuomet istorijos, gamtos pažinimo, etnokultūros, technologijų, gimtosios kalbos ir tarmės, etnochoreografijos, folkloro, dorinio udymo ir kt. žinias, lyginimo, analizavimo, siejimo gebėjimus, bendruomeniškumo ir pilietiškumo nuostatas ugdo ir formuoja tiek mokytojų, tiek NVŠ vadovo, tiek konkrečios srities specialistų patrauklioje, netradicinėje, temiškai pritaikytoje edukacinėje kultūrinėje erdvėje organizuojamas mokymas.

ŠRSKC kaip NVŠ programų teikėjas ir vykdytojas, kryptingai naudodamas vaikų ir jaunimo užimtumui bei ugdymui skirtas lėšas ir per NVŠ programą “Liaudiškų šokių studija “Diemedėlis 2017 m.”, vadovė Loreta Lideikienė, bendradarbiaudamas su Pavenčių ir St. Anglickio mokyklomis įgyvendino 5 edukacijas: vasario mėnesį Pavenčių mokyklos pradinių klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Birutės Ališauskienės (4b kl.), Daivos Pundzienės (1a kl.) ir Reginos Urbonienės (3a kl.) bei St. Anglickio mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų Birutės Juknienės (1b kl.) ir Miglės Petrauskienės (3b kl.), dalyvavo netradicinio ugdymo pamokose. Pirmų keturių paminėtų klasių edukaciniai užsiėmimai vyko Šiaulių mieste, ,,Aušros” muziejuje. Pamokos prasidėjo  etnografijos ekspozicijų salėje. Ugdytiniai ir mokytojos klausėsi pasakojimo apie valstiečių gyvenamąją aplinką, pagrindinius verslus, trobesius, namų apyvokos daiktus, amatus, kalendorines šventes. Plačiau susipažino su Užgavėnių šventės atributais – persirengėlių kaukėmis. Artėjant  Užgavėnėms, vaikams  buvo pasiūlyta  pasiruošti šaltos žiemos išvarymui ir ilgai laukto pavasario sutikimui – pasigaminti  charakteringas  kaukes šventei. Ketvirtokai susipažino su  papjė mašė technika, pirmokai ir trečiokai su keramikos amatu ir darbo procesu. Visi noriai dalyvavo kūrybiniame procese – pasidarė šmaikščias ir išraiškingas suvenyrines Užgavėnių kaukes, žaidė žaidimus, šoko ratelius. Atėjus Užgavėnių šventei, pasipuošę kaukėmis, vijo žiemą iš kiemo. Tądien atrodė, kad pavyko – bet šiandien, panašu, kad žiema toli neišbėgo ir dar parodys savo nagus.

Mokytojos Miglės Petrauskienės trečiokų pulkas lankėsi Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre Kuršėnuose, kur teoriškai susipažino ir praktiškai išbandė šiaudinių sodų rišimo techniką, apžiūrėjo šiuo metu eksponuojamą parodą, prisilietė prie senosios tradicinės lietuvių pasaulėjautos ir pasaulėvokos bei šaltojo meto amatų ir folkloro.

Patirtus įspūdžius, atliktas veiklas, taikytus netradicinius mokymo metodus, integruoto formalaus ir neformalaus ugdymo galimybes geriausiai iliustruoja mokytojų darytos nuotraukos – smagaus žiūrėjimo.

 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro ir edukacijose dalyvavusiųjų informacija

20170208_112605 20170208_113511 20170208_113554 20170208_121055 CAM00340 CAM00343 DSC05063 DSC05064 DSC05068 DSC05071 DSCF3327 DSCF3349 IMG_0705 IMG_0708 IMG_0709 IMG_0710

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA